DZIENNICZEK wakacyjnych WYZWAŃ czyli pierwsza część wakacyjnych inspiracji 🙂

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłów na aktywne spędzanie wakacji z dziećmi lub Wasze pomysły powoli się kończą to zachęcam Was do wspólnej zabawy i stworzenia wakacyjnych dzienniczków wyzwań. Zadaniem dzieci jest wykonywanie zadań, które zawarte są na poszczególnych kartach dzienniczka (rodzice/wychowawcy drukują tylko te karty, które są odpowiednie dla dzieci). Przygotowane zostały również dodatkowe zadania, które wzbogacają treści zawarte w dzienniczku.

Dzieci po wykonaniu zadania w wyznaczonym miejscu mogą nakleić naklejkę lub wstawić znaczek lub x gdy nie udało się wykonać niektórych zadań (może się tak stać w przypadku wakacyjnych wycieczek i podróży oraz wakacyjnych pojazdów). Jak przygotować taki dzienniczek? To naprawdę proste! Zachęcam Was do obejrzenie, krótkiego nagrania, które powstało we współpracy z LiveKid, z którego dowiecie się co nie co na temat dzienniczka oraz sposobu jego prowadzenia. Filmik z pierwszej części wakacyjnych inspiracji jest dostępny na stronie LiveKid VOD >>>TUTAJ<<< 🙂 a już wkrótce kolejne 🙂

Co zawiera dzienniczek (wersja podstawowa):

 • 10 stron opracowanych w wersji kolorowej (do samodzielnego wydruku):
 • strona tytułowa,
 • strona dotycząca właściciela dzienniczka z miejscem na podpis dziecka i odbicie rączki,
 • strony z zadaniami: WAKACYJNE SKARBY (zadaniem dzieci jest odnalezienie monety, muszli, kamyka, czterolistnej koniczyny), WAKACYJNE BUDOWLE (zadaniem dzieci jest wznoszenie konstrukcji z piasku, kamieni, patyków lub zbudować szałas), WAKACYJNE POJAZDY (w tym miejscu zadaniem dzieci jest zaznaczenie, którymi pojazdami udało im się poruszać podczas wakacji, dodatkowo jest zadanie, aby nauczyć się jeździć – do wyboru: rowerem, na hulajnodze, na rolkach itd.), WAKACYJNE WYCIECZKI (zadaniem dzieci jest zaznaczyć, gdzie udało im się pojechać podczas wakacji, dodatkowo jest tam zamieszczone zadanie dla dzieci), WAKACYJNE ZNAJOMOŚCI (zadaniem dzieci jest narysować poznanych nowych kolegów, koleżanki itd.), WAKACYJNE GRY I ZABAWY (zadaniem dzieci jest zagrać w wymienione gry i zabawy), WAKACYJNE SMAKOŁYKI (zadaniem dzieci jest zjedzenie lodów, arbuza itd., dodatkowo przygotowane zostały zadania), WAKACYJNA POCZTÓWKA (zadaniem dzieci jest wysłanie wakacyjnej pocztówki z pozdrowieniami do przedszkola),
 • na poszczególnych stronach umieszczone są dodatkowe zadania dla dzieci, jak również zadaniem dzieci jest pokolorowanie czarno-białych obrazków,

PLIK DO POBRANIA: DZIENNICZEK WAKACYJNYCH WYZWAŃ

UWAGA: karty do dzienniczka będzie można uzupełniać o kolejne wakacyjne inspiracje, które będą przedstawiane w następnych nagraniach. Materiały zostały zaprojektowane tak, by stanowiły integralną całość do tematu WAKACYJNE INSPIRACJE NA WAKACJE.

Przy tej okazji dziękuję ekipie LiveKid za współpracę, a w szczególności Izie  za okazane wsparcie podczas nagrań, Marii, która cierpliwie czekała na nas (niestety dużooo się spóźniliśmy – za co przepraszam) oraz Jarkowi, który cały dzień musiał z nami wytrzymać i pilnować, aby wszystko dobrze się nagrało 🙂 🙂 nie obeszło się oczywiście bez wpadek, mnóstwa śmiechu, zapominanych rekwizytów, wydruków na ostanią chwilę… ale cóż to mój pierwszy taki projekt…  może kolejne wyjdą lepiej 😉

Zachęcam również do dołączenia do grupy Nauczycielki przedszkola z Akademii LiveKid oraz do polubienia LiveKid na ich FB, a jeżeli chcecie poznać ofertę systemów dla żłobków i przedszkoli od LiveKid to zachęcam do odwiedzenia ich strony >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

2 komentarze
 1. Iwona 3 lata temu

  Iwona

 2. Bernadeta Poplucz 2 lata temu

  bardzo ciekawy pomysł. Wykorzystam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?