PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW i wieka księga zadań przedszkolaków – PROJEKT DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH

JUŻ DZIŚ!

Dołącz ze swoją grupa do bazgrołkowego świata i weź udział w ogólnopolskim projekcie!

Głównym celem realizacji projektu jest podniesienie poziomu kompetencji matematyczno – logicznych dzieci, oraz rozpoznawanie i nazywanie emocji, które reprezentują poszczególne bazgrołki.

W związku z licznymi pytaniami i wiadomościami odnośnie chęci uczestnictwa w bazgrołkowym projekcie oficjalnie ogłaszamy, że startują PRZEDSZKOLNE WYZWANIA BAZGROŁKÓW. Poniżej znajdziecie opis i regulamin projektu, z którym koniecznie należy się zapoznać jeżeli chcecie dołączyć do bazgrołkowych wyzwań.

INFORMACJE O PROJEKCIE „w pigułce”:

• projekt przeznaczony jest dla młodszych przedszkolaków, a więc dla grup dzieci 2,5 – 4 letnich uczeszczających do przedszkoli na terenie Polski,
  • czas trwania projektu: listopad 2019 – czerwiec 2020,
  • zgłoszenie udziału w projekcie należy wysłać do 31.12.2019 na adres: bazgrolki@przedszkolankowo.pl!
  • Organizatorem projektu jest blog Przedszkolankowo.pl,
  • projekt składa się z 11 MODUŁÓW, nie ma konieczności realizacji wszystkich (!) koordynatorzy decydują, które spotkania realizują,
  • projekt zakłada organizację konkursów,
  • udział w projekcie jest bezpłatny,
  • aby otrzymać CERTYFIKAT należy przesłać kartę zgłoszenia, zorganizować minimum 6 spotkań z wybranych MODUŁÓW i przesłać raport z realizacji projektu,
  • szczegółowe informacje oraz regulamin znajdziecie poniżej 🙂

DOKUMENTY DOTYCZĄCE PROJEKTU:

MATERIAŁY DLA KOORDYNATORÓW

CZYLI KILKA INSPIRACJI DO PRZEPROWADZENIA BAZGROŁKOWYCH SPOTKAŃ

(materiały będą sukcesywnie uzupełniane (!)):

• BAZGROLNIK NAUCZYCIELA KOORDYNATORA z opisem materiałów i inspiracjami, które można wykorzystać podczas realizacji spotkań z poszczególnych modułów,
  • MEDALE, DYPLOMY, TABLICA, STRONY DO KSIĄG, KARNECIKI, PLANSZE itd.

TABLICA WYZWAŃ / PLAKAT:

Tablicę najlepiej wydrukować w formacie: A0, A1 lub A2 , do tablicy opracowane są naklejki z zadań, które należy wkleić w wyznaczonym miejscu po zakończonym spotkaniu.

Plik do pobrania:

*Naklejka BAZGROŁKOWI MISTRZOWIE przeznaczone jest do ostatniego spotkania z Bazgrołkami

KSIĘGA ZADAŃ PRZEDSZKOLAKÓW / KARNECIKI

To koordynatorzy decydują czy będą prowadzić indywidualne czy grupowe księgi. Istnieje możliwość prowadzenia również indywidualnych karnecików dzieci (wtedy nie ma konieczności tworzenia ksiąg). Poszczególne strony ksiąg będą sukcesywnie publikowane na stronie.

Pliki do pobrania:

MODUŁ 1: „Powitanki” / „Pożegnanki”

MODUŁ 2: ORIENTACJA PRZESTRZENNA

MODUŁ 3: RYTMY

MODUŁ 4: LICZENIE

• BAZGROLNIK MODUŁ 4: wkrótce
  • KARTY PRACY: wkrótce
  • PLANSZE: wkrótce
  • MEDALE: Medal 14 Moduł 4 Wyzwanie 1,
  • PREZENTACJE MULTIMEDIALNE:wkrótce

MODUŁ 5: KLASYFIKACJA

MODUŁ 6: INTUICJE GEOMETRYCZNE

MODUŁ 7: GRY / ZABAWY

MODUŁ 8: EKSPERYMENTY

MODUŁ 9: EMOCJE

MODUŁ 10: RODZINNE WYZWANIA

MODUŁ 11: WYZWANIA PRZEDSZKOLAKÓW

MATERIAŁY DO MODUŁU 11 ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE PO PRZESŁANIU (od chętnych koordynatorów/nauczycieli) ZADAŃ!

• BAZGROLNIK MODUŁ 11: wkrótce
  • KARTY PRACY: wkrótce
  • PLANSZE: wkrótce
  • MEDALE: wkrótce
  • POZOSTAŁE MATERIAŁY WYNIKAJĄCE Z PROPOZYCJI NAUCZYCIELI: wkrótce

SCENARIUSZE:

* Propozycje na realizację projektu od koordynatorów / nauczycieli zostaną opublikowane po przesłaniu na adres: bazgrolki@przedszkolankowo.pl.

Życzę wszystkim „bazgrołkowej” zabawy 🙂

W przypadku pytań i wątpliwości piszcie na adres: bazgrolki@przedszkolankowo.pl 🙂