Początek roku (przed)szkolnego zbliża się wielkimi krokami… każdy z nas powoli zaczyna przygotowywać się do pracy, planować… Jest to również moment kiedy szukamy tego jednego, najbardziej przydatnego plannera, który będzie nam towarzyszył przez cały rok. Ten kto już rozpoczął takie poszukiwania wie, że na rynku znajdziemy ich naprawdę dużo.  Jednym z nich jest NIEZBĘDNIK KREATYWNEGO NAUCZYCIELA od GW Semantika.

Niezbędnik został stworzony z myślą o Nas – Nauczycielach i niedawno, jeden egzemplarz trafił w moje ręce. Muszę przyznać, że zanim zajrzałam do środka czekała mnie mała niespodzianka…

Co do kalendarza, chyba tak jak każdy ma swoje plusy i minusy, jak również coś co dla mnie jest plusem, dla innych może być minusem i odwrotnie 🙂 A jak jest z tym NIEZBĘDNIKIEM? Uważam, że poza funkcją kalendarza stanowi on cenne źródło inspiracji do pracy z dziećmi w wieku szkolnym. Nie zmienia to jednak faktu, że nauczyciele przedszkolni mogą również czerpać z niego inspiracje do zabaw i zajęć  z dziećmi, oczywiście odpowiednio modyfikując zawarte w nim propozycje. A co znajdziemy w NIEZBĘDNIKU? Jak przystało na planner znajdziemy w nim KALENDARZ/ TERMINARZ z tygodniowym rozkładem dni, praktyczne TABELE, spis ŚWIĄT NIETYPOWYCH, mnóstwo WSKAZÓWEK, POMYSŁÓW i INSPIRACJI do pracy, dużo miejsca na NOTATKI, miejsce na karteczki i karteluszki (coś typowo dla mnie (!)) i wiele, wiele innych przydanych rzeczy 🙂 o czym przekonacie się sami, gdy zdecydujecie się właśnie na ten kalendarz.

PLUSY i MINUSY kalendarza:

Zacznę od (+):

 • największym (+) tego kalendarza jak dla mnie jest tygodniowy rozkład dni, czyli cały tydzień mieści się na dwóch stronach,
 • na pewno ciekawym dodatkiem są zamieszczone w kalendarzu pomysły na zajęcia, co prawda opracowane z myślą o uczniach, ale można je dostosować do pracy z dziećmi w przedszkolu 🙂
 • kolejnym (+) są zamieszczone wskazówki i zadania dla nauczyciela do wykonania w poszczególnych miesiącach, na pewno ułatwi to pracę i organizację niejednemu  z nas 🙂
 • bardzo modne stało się zamieszczanie w tego typu plannerach KALENDARZA ŚWIĄT NIETYPOWYCH, który ma swoje miejsce i w tym kalendarzu i znajdziemy go na początku każdego miesiąca, realizując tego typu dni na pewno uatrakcyjnimy niejedno zajęcie, a odpowiednio opracowane materiały do takich zajęć pozwolą nam bez problemu realizować Podstawę Programową,
 • kieszonka na karteczki, karteluszki (!) oczywiście jej nie zabrakło 🙂 mogłaby być nieco większa, ale jak dla mnie jest OK!
 • miejsce na notatki, tak tego nigdy nie za wiele 🙂
 • sam wygląd kalendarza jest (+) i mogą śmiało z niego korzystać również Panowie 😉
 • kolejnym (+) jest rozmiar, czyli format A5, który zmieści się do torebki 🙂

Może teraz (+)/(-), dlaczego tak? Bo w zasadzie to nie wiem,  czy poszczególne elementy tego plannera to jego wada czy zaleta:

 • twarda okładka z jednej strony jest to (+), ponieważ możemy być pewni, że właśnie twarda okłada zapewni nam to, że kalendarz nie ulegnie zniszczeniu, niemniej jednak jest to również (-), który sprawia, że kalendarz jest trochę ciężki 🙁
 • jak dla mnie jest za dużo tabel dotyczący informacji o uczniach/dzieciach, ale ja jako nauczyciel wychowania przedszkolnego pomyślałam sobie, że mogę je wykorzystać na zapisywanie informacji o zbiórkach i akcjach, w których biorą udział dzieci, tak bym na koniec roku mogła przygotować im niespodzianki 🙂 więc jest to dla mnie minus, ale i plus, a dla nauczycieli w szkole na pewno jest to plus, w szczególności dla tych, którzy prowadzą lekcje w kilku klasach 🙂
 • kolorowanki relaksacyjne, dla mnie (-), wolałabym np. dodatkowe miejsce na notatki, albo tabele o szkoleniach, warsztatach itd., ale wiem, że niektórzy lubią się odstresować właśnie kolorując takie obrazki, więc dla nich jest to (+). Z drugiej strony kolorowanki mogą kolorować moje dzieci np. podczas siedzenie w kolejce do lekarza…

No a (-)? Jak dla mnie (-) jest brak zakładki, ale już nad tym myślałam i po prostu przywiążę sobie wstążkę 😉 i problem z głowy…

Podsumowując! Decydując się na zakup tego plannera dostaniecie naprawdę solidnie opracowany i wydrukowany na dobrej jakości kartek kalendarz, który posłuży nam przez cały rok.

Mi kalendarz bardzo się podoba i polecam go przede wszystkim nauczycielom pracującym w szkole nie zmienia to faktu, że nauczyciele wychowania przedszkolnego również wiele skorzystają kupując go. Niezależnie od tego czy pracujecie w przedszkolu, szkole czy też prowadzicie zajęcia świetlicowe z tym kalendarzem zaplanujecie naprawdę ciekawy rok…

Na zakończenie dodam, że wydawnictwo przygotowało również wersję kalendarza opracowanego z myślą o NAUCZYCIELACH WF 🙂 a ja nie mogę się doczekać ich propozycji plannera zaprojektowanego wyłącznie dla NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA 🙂 kto wie, może w przyszłym roku w ofercie pojawi się właśnie taki kalendarz…

LINKI:

 • NIEZBĘDNIK KREATYWNEGO NAUCZYCIELA jest do kupienia na stronie: niezbedniknauczyciela.pl
 • Zachęcam również do zapoznania się z ofertą GW Semnatika: semnatika.pl
 • A jeżeli nie znacie czasopisma INSPIRACJE NAUCZANKI to warto zajrzeć tutaj: nauczanka.pl
 • Zachęcam również do polubienia INSPIRACJE NAUCZANKI na ich FB >>>TUTAJ<<<

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?