Coraz mniej czasu rodzice poświęcają swoim dzieciom… coraz częściej mama… tata nie ma czasu przeczytać swojemu dziecku książki… Zdarza się również tak, że dzieci niespecjalnie lubią słuchać bajek czytanych przez dorosłych… Dlaczego? Powodów może być wiele… ale jak zachęcić dzieci do słuchania, a później czytania książek? Może warto znaleźć taką książkę, która zainteresuje Wasze dziecko. Przygodę z książką warto rozpocząć od krótkich opowiadań, bajeczek, a najlepiej takich w których tekst rymuje się… nie jest to jednak regułą.

Bardzo ciekawą propozycję ma Wydawnictwo Wilga… KSIĄŻKOŻERCY, czyli nowa seria książeczek, która ma na celu zachęcenie dzieci do słuchania… czytania bajek i książek. Każda z książeczek z tej serii jest przyporządkowana odpowiedniemu poziomowi trudności: A poziom najłatwiejszy, mający na celu skupić uwagę najmłodszych czytelników, wśród których znajduje się mój syn 🙂 na końcu są zadania i naklejki dla dzieci. Poziom B zawiera już nieco więcej tekstu, a na końcu znajdziemy trudniejsze zadania, słowniczek oraz naklejki. I poziom C dla tych najbardziej zaawansowanych czytelników, a na końcu również znajdziemy zadania i ciekawostki dla dzieci. A kolorowe ilustracje znajdujące się w każdej z książeczek na pewno zachęcają dzieci do zaglądnięcia do środka…

W naszej domowej biblioteczce znalazły się książki z każdego poziomu trudności, ale serce mojego Mikołaja skradł Jacek i jego Super Marian 🙂 jeżeli jesteście ciekawi kim jest Jacek i kim, albo czym jest Super Marian to zachęcam Was do kupienia tych publikacji, które znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

Ja już nie mogę doczekać się kolejnych części…

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?