ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA – SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI

 

Temat zajęć: Wysyłamy świąteczne życzenia

Cele zajęć:

Dziecko:

 • poznaje drogę listu od nadawcy do adresata;
 • uczy się jak wysyłać życzenia świąteczne drogą pocztową i e-mailową;
 • interesuje się technologią komputerowo – informacyjną;
 • poznaje tradycję składania życzeń z okazji świąt;
 • doskonali umiejętność posługiwania się prostymi narzędziami podczas wykonania karty świątecznej;
 • utrwala swój adres zamieszkania oraz pojęcia adresu e-mailowego;

Metody: czynne; słowne; oglądowe

Formy pracy: z całą grupą; zespołowa, indywidualna

Środki i pomoce dydaktyczne: historyjka obrazkowa „Droga listu”; zbiór tradycyjnych kart pocztowych z życzeniami świątecznymi; komputer z dostępem do Internetu i strony internetowej przedszkola; płyta z muzyką;  materiały plastyczne do wykonania kartki świątecznej: kolorowy papier, i karton, dziurkacze do papieru; brokat, klej, nożyczki; koperty, przybory do pisania;

Przebieg zajęć:

 1. Zabawa z piosenką na powitanie „Daj mi rączkę”.
 2. Zabawa z wykorzystaniem historyjki obrazkowej „Droga listu” – od nadawcy do adresata. Rozmowa z dziećmi kierowana na temat poszczególnych obrazków.
 3. Pogadanka na temat zbliżających się świąt i zwyczaju składania bliskim i znajomym życzeń świątecznych. Zwrócenie uwagi na temat różnych możliwościach składania życzeń: osobiście, telefonicznie, wysyłanie e-maila, SMS-a; wysyłanie kart świątecznych za pomocą poczty.
 4. Zabawa „Życzenia Świąteczne” – wspólne układanie życzeń świątecznych dla rodziców oraz pracowników przedszkola. Zamieszczenie życzeń na stronie internetowej przedszkola.
 5. Zabawa pobudzająco – hamująca „Jadę, jadę …”
 6. Oglądanie tradycyjnych kart świątecznych, czytanie zamieszczonych życzeń.
 7. Wykonanie kart świątecznych z życzeniami. Wkładanie kartek do kopert i adresowanie ich z pomocą nauczyciela.
 8. Wyjście na pocztę w celu obserwacji pracowników urzędu pocztowego, zakupienia znaczków pocztowych, naklejenie ich na kopertę oraz wysłanie do rodziców własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świątecznymi.

AUTOR: Anna Mozga

Przedszkole nr 427 w Warszawie

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?