Już jakiś czas temu wspólnie z mężem rozpoczęliśmy pracę nad “bazgrołkowym” projektem… Wszytko zaczęło się od pomysłu, a podsunął mi go mój średni syn, który bez przerwy i na wszystkim (nie tylko na kartkach) tworzy bazgroły… Więc zaczęło się… Wbrew pozorom przełożenie pomysłu na papier, a później do komputera to nie taka prosta sprawa. Ale po kolei…

Dlaczego akurat Bazgrołki? Dlaczego nie potworki, krasnoludki, ufoludki… ? To proste! Prace mojego Mikołaja to głównie bazgrołki, a poza tym stworzenie własnego bazgrołka nie powinno sprawić dziecku trudności… Niejednokrotnie przecież słyszymy “Paniii, ja nie umieeee…”. Przy bazgrołkach nie powinny pojawiać się takie problemy, bo nie ma brzydkich bazgrołków, każdy jest niepowtarzalny… wyjątkowy… a z każdego narysowanego na kartce bazgroła można stworzyć super Bazgrołka 🙂

Przedszkolankowy świat Bazgrołków to seria wierszyków, opowiadań, rymowanek gdzie zostaną poruszone różne problemy, tematy… takie jak na przykład emocje, kolory, części ciała, zawody, pory roku… Ogólnie tematy, które realizujemy z dziećmi w przedszkolu.

Kim są bazrgrołki? To główni bohaterowie, ale jak powstały dowiecie się oczywiście z pierwszej serii, czyli Zapoznanie z bazgrołkami. Zdradzę tylko, że na początku poznamy sześć bazgrołków: Bazgrołka, Bazgrolinę, Bazgrota, Bazgraninkę, Bazgrotka i Bazgrolinka. Każdy z nich ma inny kolor oraz inne usposobienie. Bazgrołkom w ich przygodach będą towarzyszyły przedszkolaki: Michał, Mikołaj, Miłosz, Iga, Pola i Natalka. Imiona dzieci nie były wybrane przypadkowo, to imiona moich synów oraz córek moich dwóch sióstr. Oczywiście opiekę nad bazgrołkami i przedszkolakami będzie sprawowała Pani Nauczycielka. Nie ukrywam, że w dalszych przygodach pojawią się jeszcze dodatkowe postacie, a wśród nich Bazgraninek i Bazgrolniczek, jak również nowe dzieci, które dołączą do bazgrołkowej grupy w przedszkolu.

Ciekawe materiały… W każdej serii znajdziecie Przedszkolankowy bazgrolnik Nauczyciela, który będzie zawierał: teksty wierszy lub opowiadań, pomysły na zabawy, ciekawostki itd. Dodatkowo znajdą się w zestawie ilustracje do tekstów, kostki do gry, plansze i wiele, wiele innych materiałów, które będą dotyczyły danej tematyki. Wśród opracowanych materiałów będzie również Przedszkolankowy bazgrolnik Przedszkolaka, a w nim karty pracy dla dzieci 🙂

Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość… Opracowanie całość wymaga dużo czasu, którego często nam brakuje. Sam pomysł i zarys całość w głowie pojawił się szybko 🙂 ale przełożenie tego na papier, a w dalszej części do komputera już nieco dłużej trwa. Projekt ciągle się rozwija, a pomysły zwykle w pierwszej fazie trafiają na kartki… karteluszki… potem pierwsze zarysy trafiają do Worda (tam też można czasami coś łatwego narysować), a gdy tam projekt wygląda całkiem “nieźle” trafia do Ilustratora… Czasami praca nad jednym elementem trwa wiele godzin, w skrajnych przypadkach nawet dni, bo często nie zgadzamy się z moim mężem… ale po drobnej wymianie zdań… dochodzimy do porozumienia 🙂

A jak wygląda na ten moment całość? Przyznam, że dość chaotycznie… część już jest opracowana w programie graficznym… ale niektóre elementy i pomysły dalej są w wersji papierowej 🙂 Poniżej krótka foto-relacja z przygotowań 🙂

Rozbudowa całego projektu o nowe pomysły będzie oczywiście zależała od tego czy Bazgrołki zaskarbią sobie waszą sympatię… Już wkrótce na naszej stronie pojawi się pierwsza część 🙂 Tym czasem zapraszam na naszą TABLICĘ tam możecie znaleźć bazgrałkowe demotywatory 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?