SERCE NA SZNURKU czyli książka w sam raz na luty

Luty jest miesiącem dobrych uczuć… w tym zimowym czasie najbliższe sobie osoby okazują uczucia w sposób szczególny. Jest to również czas refleksji, zastanowienia się nad tym co tak naprawdę jest dla nas ważne. Może właśnie teraz jest ten moment, aby przeczytać książkę o miłości i o akceptacji tego co inne?

Serce na sznurku to książka, która poruszy niejedne dziecięce, ale i dorosłe serce. To przede wszystkim opowieść o tym, że wszytko może się zdarzyć… i nie ma rzeczy niemożliwych. Mogłoby się wydawać, że uczucie jakie zrodzi się między dwojgiem, tak różnych od siebie bohaterów jest niemożliwe. Mała Foczka oraz Niedźwiedź Polarny Ksawery, który stracił dla niej głowę, odrywają coś bardzo cennego – przyjaźń. Tytułowe serce, w książce stało się symbolem przyjaźni, jak również określa osobę, która potrafi pomóc innym w potrzebie nie patrząc na różnice jakie ich dzielą…

Ta opowieść napisana przez Małgorzatę Domagalik, zawiera ponadczasowe wartości. Autorka umieściła w tej wzruszającej, niekiedy zabawnej historii takie wartości jak dobro, odwaga, tolerancja czy przyjaźń. Tych cech niekiedy brakuje nam dorosłym, ale i dzieciom… Zachęcam do zaglądnięcia do tej pozycji.

Dla kogo przeznaczona jest ta książeczka? Wydaje mi się, że dla małych dzieci jest to za trudna historia, ale wspaniale sprawdzi się u starszych dzieci (także starszych przedszkolaków). Piękne ilustracje przygotował Marcin Piwwowarski. Jako, że ta pozycja skierowana jest do dzieci uważam, że lepiej wyglądałyby gdyby były kolorowe, a nie czaro-białe… Książeczkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa WILGA lub na stronie EMPIK

Co mnie zaskoczyło? Ostanie dwie strony, gdzie znalazłam ciekawe przepisy na ulubione desery Foczki i Ksawerego. Wspólnie z moim synem przygotowaliśmy te polarne smakołyki.

Cieszę się, że autorka na końcu zamieściła krótką informację KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ… jest to zatem nieformalne zapewnienie, że pojawią się kolejne części. Ja już z niecierpliwością czekam na nowe przygody Niedźwiedzia Polarnego i jego małej przyjaciółki Foki.

Zapraszam Was do odwiedzenia strony wydawnictwa Wilga gdzie znajdziecie tą oraz inne propozycje książek dla dzieci 🙂


BĘDZIE MI MIŁO,

JAK PO PRZECZYTANIU POZOSTAWISZ PO SOBIE ŚLAD KLIKAJĄC W ♥

Powiązane posty:

No Comments

Leave a Reply

Loading Facebook Comments ...