Luty jest miesiącem dobrych uczuć… w tym zimowym czasie najbliższe sobie osoby okazują uczucia w sposób szczególny. Jest to również czas refleksji, zastanowienia się nad tym co tak naprawdę jest dla nas ważne. Może właśnie teraz jest ten moment, aby przeczytać książkę o miłości i o akceptacji tego co inne?

Serce na sznurku to książka, która poruszy niejedne dziecięce, ale i dorosłe serce. To przede wszystkim opowieść o tym, że wszytko może się zdarzyć… i nie ma rzeczy niemożliwych. Mogłoby się wydawać, że uczucie jakie zrodzi się między dwojgiem, tak różnych od siebie bohaterów jest niemożliwe. Mała Foczka oraz Niedźwiedź Polarny Ksawery, który stracił dla niej głowę, odrywają coś bardzo cennego – przyjaźń. Tytułowe serce, w książce stało się symbolem przyjaźni, jak również określa osobę, która potrafi pomóc innym w potrzebie nie patrząc na różnice jakie ich dzielą…

Ta opowieść napisana przez Małgorzatę Domagalik, zawiera ponadczasowe wartości. Autorka umieściła w tej wzruszającej, niekiedy zabawnej historii takie wartości jak dobro, odwaga, tolerancja czy przyjaźń. Tych cech niekiedy brakuje nam dorosłym, ale i dzieciom… Zachęcam do zaglądnięcia do tej pozycji.

Dla kogo przeznaczona jest ta książeczka? Wydaje mi się, że dla małych dzieci jest to za trudna historia, ale wspaniale sprawdzi się u starszych dzieci (także starszych przedszkolaków). Piękne ilustracje przygotował Marcin Piwwowarski. Jako, że ta pozycja skierowana jest do dzieci uważam, że lepiej wyglądałyby gdyby były kolorowe, a nie czaro-białe… Książeczkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa WILGA lub na stronie EMPIK

Co mnie zaskoczyło? Ostanie dwie strony, gdzie znalazłam ciekawe przepisy na ulubione desery Foczki i Ksawerego. Wspólnie z moim synem przygotowaliśmy te polarne smakołyki.

Cieszę się, że autorka na końcu zamieściła krótką informację KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ… jest to zatem nieformalne zapewnienie, że pojawią się kolejne części. Ja już z niecierpliwością czekam na nowe przygody Niedźwiedzia Polarnego i jego małej przyjaciółki Foki.

Zapraszam Was do odwiedzenia strony wydawnictwa Wilga gdzie znajdziecie tą oraz inne propozycje książek dla dzieci 🙂


BĘDZIE MI MIŁO,

JAK PO PRZECZYTANIU POZOSTAWISZ PO SOBIE ŚLAD KLIKAJĄC W ♥

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?