Rozpoczynamy kolejny miesiąc w nowym roku… Tym razem kilka inspiracji na luty, które możecie znaleźć na Przedszkolankowo.pl. Jeżeli nie macie pomysłów na organizację dodatkowych zajęć (dni nietypowych) to może tutaj znajdziecie coś dla siebie…

• 02.02. 2019 Dzień pozytywnego myślenia •

Tego dnia… najważniejsze jest pozytywne nastawienie i myślenie, że wszytko Wam się uda 🙂

• 02.02. 2019 Dzień Świstaka •

Czy znacie najsłynniejszego świstaka na świecie? Mowa oczywiście o Phil’u, który przepowiada jak długo będzie trwała zima…

• 09.02. 2019 Dzień Pizzy •

Kto nie lubi pizzy… ja np. bardzo lubię 🙂 może podczas tego dnia wspólnie z dziećmi przygotujecie MINI PIZZE? A może wybierzecie się na wycieczkę do pobliskiej pizzerii? Te i kilka innych pomysłów na organizację Dnia Pizzy znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 Życzę Wam pysznej zabawy 🙂

•10.02. 2019 Dzień Przytulania •

Po prostu przytul się do kogoś 🙂 🙂 🙂 Czasami nic więcej nie trzeba… niech to będzie miły dzień 🙂

• 11.02. 2019 Dzień Numeru Alarmowego 112 •

Tego dnia warto z dziećmi porozmawiać na temat numerów alarmowych, kiedy możemy z nich skorzystać i jak to poprawnie zrobić.

• 12.02. 2019 Dzień Pisania Piórem •

Pisanie piórem do łatwych czynności nie należy, szczególnie jak próbujemy pisać takim prawdziwym piórem. Może tego dnia wspólnie z dziećmi wykonacie rysunek, a może coś napiszecie używając atramentu i prawdziwych piór 🙂 Ciekawym pomysł będzie też zaprezentowanie dzieciom różnych rodzai piór, którymi możemy pisać np. pióro kulkowe, wiecznie pióro… każdy z przedszkolaków może samodzielnie spróbować coś napisać…

• 13.02. 2019 Dzień Radia •

Tego dnia możecie posłuchać wspólnie z dziećmi różnych audycji radiowych (najlepiej tych dla dzieci). Również ciekawym pomysłem będzie zaprezentowanie dzieciom rożnych odbiorników radiowych. Na koniec możecie przygotować własne radia z kartonowych pudełek…

• 14.02. 2019 Walentynki •

Walentynki to nie tylko święta zakochanych… to przede wszystkim dzień dobrych uczuć. Kilka inspiracji na organizację tego dnia np. ciekawostki, karty pracy, zabawy znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 15.02. 2019 Dzień Oszczędzania Energii •

Warto tego dnia pomyśleć z dziećmi w jaki sposób każdy z nas może oszczędzać energię…

• 15.02. 2019 Dzień Wieloryba •

Wieloryby to jedne z największych stworzeń na ziemi. Dlatego warto również i im zadedykować zajęcia… Przedszkolaki będą miały okazję poznać wielorybie zwyczaje 🙂

• 16.02. 2019 Dzień Listonosza •

Może wspólnie z dziećmi wybierzecie się na pocztę… a może zaprosicie listonosza do przedszkola? Jeżeli nie uda się Wam zorganizować takiego spotkania to może skorzystacie z kilku pomocy, które znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 17.02. 2019 Dzień Kota •

Koty… kotki… kocurki… swój wielki dzień mają właśnie w lutym. Na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie pomysły na zabawy, karty pracy, kocie ciekawostki i wiele, wiele więcej materiałów, które możecie wykorzystać podczas kocich zabaw z dziećmi.

• 18.02. 2019 Dzień Baterii •

Może tego dnia warto zorganizować zbiórkę starych, zużytych baterii? Pamiętajcie, że nie można wyrzucać baterii do kosza, tylko do specjalnie przeznaczonych pojemników 🙂 znajdziemy je w niektórych sklepach 🙂

• 21.02. 2019 Dzień Języka Ojczystego •

Czy wiecie, że w niektórych regionach Polski inaczej nazywane są poszczególne rzeczy? Dobrym przykładem może być nasz ziemniaczek, a może kartofel, hmmm pyra, a nawet grula 🙂 Podczas Dnia Języka Ojczystego możecie spróbować odszukać jeszcze inne takie przedmioty… Inne pomysły na organizację tego dnia znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 26.02. 2019 Dzień Dinozaura •

Żaden paleontolog nie wie tyle o dinozaurach co przedszkolak… Dlatego w lutym przygotuj dzieciom miłą niespodziankę, czyli zabawę z dinozaurami. Jeżeli szukacie inspiracji na ten dzień to klikajcie >>>TUTAJ<<< znajdziecie tam pomysły na zabawy, karty pracy, dyplomy medale, a nawet plansze przedstawiające te znane i te mniej znane dinozaury 🙂

• 27.02. 2019 Dzień Niedźwiedzia Polarnego •

Stary niedźwiedź mocno śpi… a jak jest z niedźwiedziami polarnymi? Czy zapadają w zimowy sen? Spróbujcie z dziećmi odpowiedzieć na to pytanie 🙂 Zachęcam również do skorzystania z wierszyka o misiu polarnym, który znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 27.02. 2019 Tłusty Czwartek •

Kto z nas nie lubi pysznych pączków… tego dnia może spróbujecie przygotować je wspólnie z dziećmi? Dodatkowo na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie wiersz oraz kilka pomysłów na zabawy, plansze i karty pracy:)

To tylko kilka propozycji na luty… a jakie Wy macie plany na ten miesiąc? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach poniżej 🙂


OBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?