Rozpoczynamy kolejny miesiąc w nowym roku… Tym razem kilka inspiracji na luty, które możecie znaleźć na Przedszkolankowo.pl. Jeżeli nie macie pomysłów na organizację dodatkowych zajęć (dni nietypowych) to może tutaj znajdziecie coś dla siebie…

• 02.02. 2019 Dzień pozytywnego myślenia •

Tego dnia… najważniejsze jest pozytywne nastawienie i myślenie, że wszytko Wam się uda 🙂

• 02.02. 2019 Dzień Świstaka •

Czy znacie najsłynniejszego świstaka na świecie? Mowa oczywiście o Phil’u, który przepowiada jak długo będzie trwała zima…

• 09.02. 2019 Dzień Pizzy •

Kto nie lubi pizzy… ja np. bardzo lubię 🙂 może podczas tego dnia wspólnie z dziećmi przygotujecie MINI PIZZE? A może wybierzecie się na wycieczkę do pobliskiej pizzerii? Te i kilka innych pomysłów na organizację Dnia Pizzy znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 Życzę Wam pysznej zabawy 🙂

•10.02. 2019 Dzień Przytulania •

Po prostu przytul się do kogoś 🙂 🙂 🙂 Czasami nic więcej nie trzeba… niech to będzie miły dzień 🙂

• 11.02. 2019 Dzień Numeru Alarmowego 112 •

Tego dnia warto z dziećmi porozmawiać na temat numerów alarmowych, kiedy możemy z nich skorzystać i jak to poprawnie zrobić.

• 12.02. 2019 Dzień Pisania Piórem •

Pisanie piórem do łatwych czynności nie należy, szczególnie jak próbujemy pisać takim prawdziwym piórem. Może tego dnia wspólnie z dziećmi wykonacie rysunek, a może coś napiszecie używając atramentu i prawdziwych piór 🙂 Ciekawym pomysł będzie też zaprezentowanie dzieciom różnych rodzai piór, którymi możemy pisać np. pióro kulkowe, wiecznie pióro… każdy z przedszkolaków może samodzielnie spróbować coś napisać…

• 13.02. 2019 Dzień Radia •

Tego dnia możecie posłuchać wspólnie z dziećmi różnych audycji radiowych (najlepiej tych dla dzieci). Również ciekawym pomysłem będzie zaprezentowanie dzieciom rożnych odbiorników radiowych. Na koniec możecie przygotować własne radia z kartonowych pudełek…

• 14.02. 2019 Walentynki •

Walentynki to nie tylko święta zakochanych… to przede wszystkim dzień dobrych uczuć. Kilka inspiracji na organizację tego dnia np. ciekawostki, karty pracy, zabawy znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 15.02. 2019 Dzień Oszczędzania Energii •

Warto tego dnia pomyśleć z dziećmi w jaki sposób każdy z nas może oszczędzać energię…

• 15.02. 2019 Dzień Wieloryba •

Wieloryby to jedne z największych stworzeń na ziemi. Dlatego warto również i im zadedykować zajęcia… Przedszkolaki będą miały okazję poznać wielorybie zwyczaje 🙂

• 16.02. 2019 Dzień Listonosza •

Może wspólnie z dziećmi wybierzecie się na pocztę… a może zaprosicie listonosza do przedszkola? Jeżeli nie uda się Wam zorganizować takiego spotkania to może skorzystacie z kilku pomocy, które znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 17.02. 2019 Dzień Kota •

Koty… kotki… kocurki… swój wielki dzień mają właśnie w lutym. Na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie pomysły na zabawy, karty pracy, kocie ciekawostki i wiele, wiele więcej materiałów, które możecie wykorzystać podczas kocich zabaw z dziećmi.

• 18.02. 2019 Dzień Baterii •

Może tego dnia warto zorganizować zbiórkę starych, zużytych baterii? Pamiętajcie, że nie można wyrzucać baterii do kosza, tylko do specjalnie przeznaczonych pojemników 🙂 znajdziemy je w niektórych sklepach 🙂

• 21.02. 2019 Dzień Języka Ojczystego •

Czy wiecie, że w niektórych regionach Polski inaczej nazywane są poszczególne rzeczy? Dobrym przykładem może być nasz ziemniaczek, a może kartofel, hmmm pyra, a nawet grula 🙂 Podczas Dnia Języka Ojczystego możecie spróbować odszukać jeszcze inne takie przedmioty… Inne pomysły na organizację tego dnia znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 26.02. 2019 Dzień Dinozaura •

Żaden paleontolog nie wie tyle o dinozaurach co przedszkolak… Dlatego w lutym przygotuj dzieciom miłą niespodziankę, czyli zabawę z dinozaurami. Jeżeli szukacie inspiracji na ten dzień to klikajcie >>>TUTAJ<<< znajdziecie tam pomysły na zabawy, karty pracy, dyplomy medale, a nawet plansze przedstawiające te znane i te mniej znane dinozaury 🙂

• 27.02. 2019 Dzień Niedźwiedzia Polarnego •

Stary niedźwiedź mocno śpi… a jak jest z niedźwiedziami polarnymi? Czy zapadają w zimowy sen? Spróbujcie z dziećmi odpowiedzieć na to pytanie 🙂 Zachęcam również do skorzystania z wierszyka o misiu polarnym, który znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 27.02. 2019 Tłusty Czwartek •

Kto z nas nie lubi pysznych pączków… tego dnia może spróbujecie przygotować je wspólnie z dziećmi? Dodatkowo na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie wiersz oraz kilka pomysłów na zabawy, plansze i karty pracy:)

To tylko kilka propozycji na luty… a jakie Wy macie plany na ten miesiąc? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach poniżej 🙂


OBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account