Właśnie rozpoczynamy nowy rok… zatem kilka inspiracji na styczeń od Przedszkolankowo.pl 🙂 A co czeka na nas w styczniu? Dobre pytanie… poniżej znajdziecie pomysły na nadchodzące święta… oczywiście te “typowe” dobrze nam znane, jak i te “nietypowe”, o których nie każdy słyszał…

• 01.01.2019 Nowy Rok •

Tego dnia odpoczywamy… a przynajmniej powinniśmy odpoczywać… Rzeczywistość czasami wygląda inaczej 🙁 Często piszemy plany oraz szukamy inspiracji na Nowy Rok…

• 03.01.2019 Dzień słomki do picia •

Zatem jest to wspaniała okazja do wspólnego przygotowania koktajli, soków które dzieci wypiją korzystając ze słomek. Tego dnia możecie wykorzystać słomki jeszcze na wiele innych sposobów… np. podczas ćwiczeń oddechowych. Możecie zdmuchiwać śnieżynki (kawałki bibułek) ze stołu lub stworzyć śniegową dmuchawę 🙂 Jak to zrobić ? >>>TUTAJ<<< znajdziecie sposób wykonania takiej dmuchawy 🙂

• 04.01.2019 Światowy Dzień Braille’a •

Louis Braille to twórca alfabetu dla niewidomych. Francuz urodził się 4 stycznia 1809 roku, dlatego też właśnie tego dnia oddajemy mu hołd. Jest to wspaniała okazja by zwrócić dzieciom uwagę na to, że są wśród nas ludzie niewidomi… Można dzieciom przedstawić wygląd takiego człowieka, czym się charakteryzuje np. biała laska, żółta opaska z trzema czarnymi kropkami, które układają się w znak trójkąta, pies przewodnik, przyciemnione okulary. Również można opowiedzieć dzieciom, w jaki sposób można pomóc takiej osobie… Przy tej okazji możemy zaprezentować dzieciom jak wyglądają książki pisane braille’m, można przygotować i zademonstrować jak np. wygląda literka “a”.

• 06.01.2019 Święto Trzech Króli •

Tego dnia możecie przygotować królewskie korony 🙂 a może by tak zorganizować ORSZAK TRZECH KRÓLI?

• 13.01.2019 Finał Świątecznej Orkiestry Świątecznej Pomocy •

Pamiętajmy o tym, aby pomagać również innym… czasami mały gest znaczy wiele…

• 13.01.2019 Dzień Koszuli •

Nie wiem czy słyszeliście o tym nietypowym dniu? Ja usłyszałam w zeszłym roku i opracowałam zestaw zabaw dla dzieci. Oczywiście pomysły na ten dzień znajdziecie na blogu >>>TUTAJ<<< 🙂

• 18.01.2019 Dzień Kubusia Puchatka •

Tego misia chyba znają wszystkie dzieci, dlatego warto przygotować zajęcia specjalnie o nim 🙂 Na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka pomysłów na “puchatkowe zabawy”. Może przygotowany przeze mnie zestaw zabaw zainspiruje Was 🙂

• 19.01.2019 Dzień Popcornu •

Popcorn kojarzy mi się z kinem 🙂 może przygotujecie dzieciom mini seans filmów animowanych 🙂 Często w przedszkolach w różnych zakamarkach pochowane są stare rzutniki… może warto obejrzeć coś na takim sprzęcie 🙂 Będzie to na pewno coś ciekawego… coś innego… A przy okazji oglądania możecie wspólnie przygotować popcorn. Jeżeli zostanie Wam trochę to go nie wyrzucajcie. Mogą z tego powstać pocornowe obrazki, łańcuchy… A może Wy macie jakieś ciekawe pomysły?

• 20.01.2019 Dzień Śniegu •

Dzień śniegu jest wspaniałą okazją do zabaw, które można zorganizować na świeżym powietrzu… pod warunkiem, że śnieg jest. Jeżeli nie, można samodzielnie go przygotować… Jak? Kilka pomysłów na śnieg i zabawy badawcze ze śniegiem znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 Tego dnia można również omówić zasady bezpiecznych zabaw na śniegu… pomoże Wam w tym pewien Bałwanek, który opowie o zimowych zabawach, a materiały znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

• 21.01.2019 Niebieski Poniedziałek •

To podobno najbardziej depresyjny dzień w roku. A może tak jak nie lubimy poniedziałków, to na przekór temu warto obchodzić Blue Monday z uśmiechem na twarzy 🙂 Tego dnia możecie przyjść do przedszkola ubrani na niebiesko, jak również możecie szukać niebieskich ludków (np. smerfów 🙂 )…

• 21.01.2019 Dzień Babci • & • 22.01.2019 Dzień Dziadka •

Przy tej okazji przedszkolaki zapraszają swoje babcie i swoich dziadków na przedstawienie… warsztaty… zabawy… Jeżeli szukacie pomysłów na upominki, zaproszenia to kilka inspiracji znajdziecie >>>TUTAJ<<<, natomiast >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka pomysłów na wspólne zabawy z dziadkami. Na stronie znajdziecie również karty pracy, które są >>>TUTAJ<<<, oraz szablony do wykonania babci i dziadka z papieru >>>TUTAJ<<<.

• 28.01.2019 Dzień Piszczałek i Fujarek •

Piszczałki i fujarki… czyli przedszkolne muzykowanie przedszkolaków…

• 29.01.2019 Dzień Składanki i Łamigłówki •

Tego dnia możecie przygotować konkurs zagadek… układanek itd. Może uda Wam się wyłonić Łamigłówkowego Mistrza Przedszkolaków 🙂

• 30.01.2019 Dzień Rogalika •

Rogaliki, pyszna sprawa… każdy przedszkolak je ze smakiem zjada… a może by tak wspólnie z dziećmi upiec samodzielnie takie rogaliki? Na pewno będą smakować najlepiej…

• 31.01.2019 Dzień Przytulania •

Tego dnia nie zapomnijcie kogoś przytulić 🙂 a może grupowe przytulanie wszystkich dzieci 🙂

• 31.01.2019 Dzień Zebry •

Zebrę, tego pasiastego zwierzaka zna każde dziecko… może tego dnia zapoznanie dzieci z postaciami z bajek, które są zebrami… Mi na myśl przychodzi od razu Marty z bajki Madagaskar 🙂 a jakie filmowe zebry jeszcze znacie?

A Wy jakie macie plany na styczeń?

Które dni będziecie obchodzić wspólnie z dziećmi?

Piszcie w komentarzach poniżej 🙂

Przy okazji zapraszam do wsparcia strony poprzez udział w ZRZUTCE 🙂 Tylko dzięki Waszemu wsparciu możemy udostępniać materiały za darmo 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

 

 

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?