Do jakich projektów, kampanii lub programów warto się przyłączyć? Według mnie do wszystkich… bo każdy z nich na pewno przyniesie wiele dobrego dla nas, ale przede wszystkich dla naszych podopiecznych. W tym roku znajdziemy naprawdę dużo ciekawych projektów skierowanych do dzieci, do których warto dołączyć 🙂 Poniżej znajdziecie informacje dotyczących kilku z nich.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W MYCIU RĄK

kampania edukacyjna

 

Jak sama nazwa wskazuje, celem kampanii jest uświadamianie dzieciom, jak poprawnie myć ręce i dlaczego ta czynność jest tak ważna. By wziąć udział w kampanii nie musisz się nigdzie rejestrować i logować. Wystarczy, wejść na stronę akademiaczystosci.pl i tam pobrać NIEZBĘDNIK MISTRZA (materiały edukacyjne dla dzieci, dyplomy itd.) i najważniejsze zapoznać dzieci jak prawidłowo dbać o higienę. Dodatkowo możecie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są bony na dozowniki, mydła i inne środki higieniczne oraz wizytę Ambasadora – Kazimierza Mazura! Szczegóły znajdziecie na stronie 🙂

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Pomysłodawczynią tego projektu jest Pani Aneta Konefał, która zaprasza do “misiowego świata” wszystkie dzieci 🙂 zarówno te małe jak i te już nieco starsze 🙂 Ten wielki projekt wystartował 3 września, a jego celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Jeżeli macie ochotę dołączyć do “zmisiowanych” to na stronie www.mac.pl/malymis znajdziecie wszystkie informacje na temat projektu. Dodam, że partnerami są MAC Edukacja oraz Bliżej Przedszkola.

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Projekt ściśle powiązany jest z tegorocznym świętem Polaków, czyli 100 ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Autorką projektu jest Pani Ludmiła Fabiszewska (Nutki Ludki). Celem ogólnym projektu jest przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Zainteresowani mogą jeszcze dołączyć do tego projektu, jednak nie zwlekajcie z tym, ponieważ przed Wami jest szereg zadań do wykonania jeżeli chcecie otrzymać certyfikat. Szczegóły dotyczące projektu znajdziecie na grupie FB 3 września 2018 roku – Międzynarodowy Projekt ” Piękna nasza Polska cała”.

“Bliżej Przedszkolne” PROJEKTY

Również na stronie Bliżej Przedszkola znajdziemy kilka ciekawych projektów, do których warto dołączyć wspólnie z dziećmi. Są to:

AKADEMIA Aquafresh

Głównym celem już VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Szczegóły dotyczące program znajdziecie oczywiście na stronie www.akademia-aquafresh.pl.

Gotowi Do Drogi

AUTOCHODZIK

Program skierowany jest do wszystkich dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Głównym celem jest przekazywanie wiedzy i umiejętności zwiększające bezpieczeństwo na drodze oraz przygotowanie dzieci do roli jakie pełnią one w ruchu drogowym, czyli do roli: PIESZEGO, PASAŻERA, a w przyszłości również KIEROWCY.  . Do projektu można przystąpić w każdej chwili! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie gotowidodrogi.pl.

POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE

Oczywiście bardzo fajnym projektem realizowanym co roku jest wysyłanie pocztówek do przedszkoli z różnych miast. Bardzo często informacje na ten temat zamieszczane są na fejsbuowych grupach. Taka moja uwaga jak już decydujecie się na udział w takim projekcie to wysyłacie pocztówki tym, z którymi się umówiliście! Wiem, że zdarza się, że poczta gdzieś zgubi niejedną taką przesyłkę, gdy tak się stanie to koniecznie wyślijcie jeszcze raz… ponieważ dzieci czekają…

MARZYCIELSKA POCZTA

Czasami warto zrobić coś bezinteresownie… Dlatego możecie również wysyłać pocztówki tym, którzy niestety z różnych przyczyn większość czasu spędzają w szpitalach. O tym projekcie już pisałam wcześniej więc >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka informacji na temat Marzycielskiej poczty.

ANIOŁKOWE GRANIE

Jest to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, który ma na celu wspieranie idei rodzicielstwa zastępczego. Jednym z elementów tego projektu jest organizacja koncertu charytatywnego, który dedykowany jest dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych. Podczas występów przedstawiciele szkół lub przedszkoli wręczają paczki z upominkami wychowankom z rodzinnych form pieczy zastępczej. Warto zwrócić uwagę, że forma koncertu powinna być tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych powodów znaleźli się  w placówkach opiekuńczych. Szczegóły dotyczące projektu znajdziecie na stronie aniolkowegranie.pl oraz na fejsbukowej grupie >>>TUTAJ<<<.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

W tym roku ruszy już XI edycja tego programu, którego celem jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Szczegóły dotyczące programu znajdziecie na stronie przyjacielenatury.pl.

MAMO TATO WOLĘ WODĘ…

Już po raz 11 Zdrojek wraca z nową edycją tego ogólnopolskiego programu. Zapisów na rok szkolny 2018/2019 będzie można dokonywać na przełomie października i listopada, a dla najszybszych placówek zostaną rozesłane bezpłatne pakiety edukacyjne oraz dyplomy. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.wolewode.pl. Warto również wspomnieć, że jest to jeden z najstarszych  programów edukacyjnych w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie dzieci, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Organizatorem tego projektu jest Żywiec Zdrój.

PROJEKT TraktorUrsus

Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny, którego organizatorem jest Przedszkole nr 439. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat regionów Polski, a w szczególności miasta z którego pochodzi traktor Ursus, ukazanie jego piękna i wyjątkowości, dorobku kulturowego. Szczegóły dotyczące tego projektu znajdziecie na fejsbukowej grupie >>>TUTAJ<<< :)

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

ogólnopolska kampania

O tej kampanii słyszał chyba każdy… i nie ma co tu kryć czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Szczegóły dotyczące kampanii znajdziecie na stronie calapolskaczytadzieciom.pl.

PROJEKT “Oswoić konflikt”

Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie Q Zmianom, a jego celem jest przekazywanie dzieciom wiedzy na temat konfliktów i jak je rozwiązywać za pomocą odpowiedniej komunikacji, mediacji i negocjacji. Dzięki temu buduje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia prawidłowe relacje i współpracę w grupie rówieśniczej. Szczegóły znajdziecie na stronie www.qzmianom.org.

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Jest to program edukacyjny, którego celem jest wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji w tym także edukacji przedszkolnej 🙂 Szczegóły na stronie uczymydzieciprogramowac.pl.

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

To kolejny projekty, który a na celu obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 latSzczegóły dotyczące projektu znajdziecie na stronie www.zebymalegodziecka.pl oraz na FB >>>TUTAJ<<< 🙂

ZDROWO I SPORTOWO

Akcja ZDROWO I SPORTOWO skierowana jest do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci. Autorami projektu jest Kids&Sport. Szczegóły znajdziecie na stronie www.kidsandsport.pl.

To tylko kilka projektów, kampanii, programów, do których można dołączyć wraz z dziećmi… A w jakich projektach Wy bierzecie udział? Piszcie w komentarzach poniżej 🙂

 


BĘDZIE MI MIŁO JAK PO PRZECZYTANIU POZOSTAWISZ PO SOBIE ŚLAD KLIKAJĄC W  ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
  1. Aneta 6 lat temu

    Dziękuję za polecenie projektu Mały Miś i serdecznie zachęcam do udziału

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?