Początek roku jest czasem, kiedy wspólnie z dziećmi ustalamy zasady i reguły obowiązujące w grupie. Dlatego wpadłam na pomysł stworzenia książeczek zawierających zasady.

Zadaniem dzieci jest pokolorowanie poszczególnych stron książeczki (na każdej stronie jest przedstawiona jedna z zasad), a następnie na stronie tytułowej odbycie swojej dłoni lub odrysowanie jej na znak, że dziecko zapoznało się z zasadami i deklaruje, że będzie ich przestrzegało.

Na koniec gotowe książeczki można zszyć zszywaczem lub za pomocą dziurkacza zrobić dziurki przez, które można przeciągnąć wstążkę i związać. Dodatkowo >>>TUTAJ<<< znajdziecie wersję kolorową tego kodeksu, a poniżej zamieszczam pliki do pobrania 🙂

Karta pracy 1

Karta pracy 2