Bardzo często na fejsbukowych grupach pojawiają się zapytania odnośnie drukarek czy też urządzeń wielofunkcyjnych (drukarka, kopiarka, skaner). Oczywiście ile osób tyle różnych odpowiedzi… i jak tu wybrać sprzęt, który nie dość, że ma posłużyć nam kilka lat to jeszcze podczas zakupu i użytkowania nie doprowadzić nas do “bankructwa”?

Postaram się rozwiać niektóre z Waszych wątpliwości dotyczących wyboru tego rodzaju sprzętów. W domu mam do dyspozycji urządzenie wielofunkcyjne marki BROTHER, które jest ze mną już 8 lat i jest to stary model DCP J315W, którego już raczej nie kupicie oraz drukarka EPSON L805, która jest ze mną od kilku miesięcy.

Wybierając te dwa modele drukarek kierowałam się głównie poleceniem znajomego w przypadku zakupu Brothera, oraz informacjami znalezionymi w sieci w przypadku Epsona. Podczas wybierania drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych kierujemy się głównie kilkoma zasadami i niezależnie czy zdecydujemy się na pierwszą lub drugą opcje ważne są następujące kryteria.

 • CENA! Oczywiście najlepiej jakby sprzęt, który zamierzamy kupić był niedrogi.
 • TANIA EKSPLOATACJA, dla nas nauczycieli jest bardzo ważne, aby tusze nie były drogie przy dużej ilości drukowania.
 • WiFi, nie jest to konieczne, ale na pewno ułatwi pracę.
 • JAKOŚĆ, bo ważne jest żeby jeszcze do tego nasz nowy sprzęt drukował ładnie, szybko i cicho.

No cóż… jak na jeden sprzęt to trochę za dużo wymagań…. zatem podczas wyboru naszej drukarki lub urządzenia musimy pójść na pewne ustępstwa…

Co do ceny, to zasada jest taka –  jeżeli chcemy mieć dobrą drukarkę no to musimy przeznaczyć na nią trochę pieniędzy. Uważam, że kupowanie tych tanich drukarek co często spotykamy w supermarketach, to niestety są to wyrzucone pieniądze w błoto. Ja często kupowałam ten sprzęt, a potem okazywało się, że tusze do nich były droższe niż one same. Dlatego lepiej kupić coś droższego.

Ale co? No cóż myślę, że wybierając lepiej zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne. Nie znaczy to jednak, że same drukarki są złe. Mam w domu jedno i drugie 🙂

Jako, że posiadam w domu sprzęty dość konkurencyjnych marek to urządzenie wielofunkcyjne BROTHER jeżeli chodzi o tanią eksploatację jest bezkonkurencyjne! Podczas użytkowania mojego BROTHER’a mogą sobie pozwolić (raz na jakiś czas) nawet na kupno oryginalnych tuszy. Jednak zapas zamienników jaki zamawiam zwykle przez internet może wystarczyć mi nawet na rok 🙂 i uwierzcie mi drukuję przemysłowe ilości. Mając taką drukarkę pewnie myślicie po co mi zatem EPSON? No cóż pomimo taniej eksploatacji BROTHERA’a, jakość druku nie zawsze jest taka jaką potrzebuję w danym momencie. Dlatego zdecydowałam się również na zakup EPSONA. Nie ma co tu kryć, w połączeniu z papierem fotograficznym jakość druku jest rewelacyjna! Jednak eksploatacja jej jest niestety znacznie droższa, a oryginalny zestaw tuszy (6 butelek w różnych kolorach) to kwota 250 zł., a zamienniki (te lepsze) to koszt ok. 100 zł.w przypadku Brother’a koszt 10 zamienników to ok 20 zł.

Jeżeli chodzi o ceny tych dwóch sprzętów to również są różne. BROTHER kosztował ok 600 zł, a EPSON to koszt 1200 zł. Oba te sprzęty mają wbudowane WiFi, ale jak jeden tak i drugi drukuje dość wolno i nie za cicho. Mi osobiście to nie przeszkadza. Zatem BROTHER tak jak i EPSON ma swoje plusy i minusy.

Ważne, abyście przed kupnem poczytali co nieco na temat drukarki, którą wybraliście. Przyznam, że BROTHER’a polecił mi znajomy i nie żałuje tego zakupu. Co do EPSONA, no cóż długo się zastanawiałam nad kupnem. Przeczytałam miliony opinii i artykułów na temat tego sprzętu. Czy jestem zadowolona z zakupu? W dużej mierze tak, ale jeżeli chodzi o opinie co do taniej eksploatacji no cóż… rzeczywistość okazała się nieco inna. Tuszy niestety nie wystarcza na aż tak długo jak czytałam. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić ile do drukarki będą kosztowały oryginalne tusze lub zamienniki.

Oczywiście to nie jedyne drukarki, czy też urządzenia wielofunkcyjne polecane przez nas samych. Bardzo często pisząc komentarze podajecie miedzy innymi takie modele drukarek (klikając w podświetlony na niebiesko napis TUTAJ możecie poznać cenę oraz opinie na temat wskazanego sprzętu) jak:

 1. BROTHER DCP J105, który znajdziecie >>>TUTAJ<<<
 2. BROTHER T500W >>>TUTAJ<<<
 3. EPSON L805 >>>TUTAJ<<
 4. EPSON L3050 EcoTank >>>TUTAJ<<<
 5. HP DESKJET INK ADVANTAGE 3785 >>>TUTAJ<<<

PODSUMOWUJĄC: jeżeli chcecie kupić nowy sprzęt do druku, po pierwsze lepiej zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne z wbudowanym WiFi 🙂 Po drugie warto zainwestować w coś droższego 🙂 Po trzecie przed zakupem sprawdź cenę tuszy lub zamienników 🙂 Po czwarte zastanów się nad rozmiarem nośnika kartek w ofercie są drukarki A4 oraz A3 🙂 Po piąte niektóre drukarki w opcji druku mają możliwość drukowania plakatów (jednego obrazka na kilku kartkach np. BROTHER ma to opcjach) sprawdź to przed zakupem 🙂

A jaka drukarka sprawdziła się u Was?

Może jest jakiś model, którego nie polecacie?

Piszcie w komentarzach poniżej 🙂


Będzie mi miło jak po przeczytaniu pozostawisz po sobie ślad klikając w ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

1 komentarz
 1. Ewelina 6 lat temu

  Od listopada posiadam w domku urządzenie BROTHER DCP -J105 i jest mega zadowolona. Drukuję naprawdę dużo do przedszkola i wg mnie jest naprawdę bardzo wydajna i tusze oryginalne kupuję w media ekspert aktualnie po 27 zł. Na pierwszym zestawie tuszy wydrukowałam około 3,5 ryz papieru. Każdy tusz kończył się w innym czasie, ale pierwszy wymieniłam chyba żółty jakoś w maju. Także polecam 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?