Pamiętacie książkę o Kolorowym Potworze? Jeżeli nie to przypomnę Wam tylko, że książka porusza temat emocji, który został przedstawiony za pomocą kolorowych potworów. A dzisiaj pokażę Wam jak przygotować kolorowe potwory z filcu, które możecie wykorzystać podczas swoich zajęć o emocjach 🙂 i od razu nadmienię, że nie musicie nic szyć… wystarczy Wam tylko pistolet z klejem na gorąco, kawałki filcu, kolorowe wstążki lub włóczki, wata, plastikowe oczka oraz szablon potwora.

Taki szablon możecie samodzielnie narysować 🙂 to nic trudnego 🙂

I co dalej? To bardzo proste…

  1. Po pierwsze wybieramy kolor filcu z jakiego chcemy zrobić potwora. Przypomnę, że potwory były w następujących kolorach: kolorowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty, czarny, różowy. Dzisiaj pokażę jak zrobić tego kolorowego, do którego wykorzystam kolorowe wstążki, filc w kolorze białym, z którego wytnę poszczególne elementy, watę, klej na gorąco.
  2. Z szablonu wycinamy poszczególne elementy, które należy odrysować na kawałku filcu: 2x ręce, 2x nogi, 2x korpus. Po wycięciu wszystkich części zabieramy się do sklejania… Na korpusie naklejamy ręce, nogi, a następnie przyklejamy do tego drugi kawałek korpusu. Pamiętajcie, że przed sklejeniem całości należy wypchać potwora watą.
  3. Teraz wystarczy przyklejać oczka i ozdobić potwora kolorowymi wstążkami… Ja wstążek nie przyklejam, tylko owijam nimi potwora, ponieważ podczas czytania będę wkładała wstążki do słoików i gotowe…

Gotowego potwora możecie wykorzystać do różnych zabaw utrwalających nazwy kolorów oraz emocji 🙂 Jeżeli owiniecie potwora tyloma kawałkami włóczki ile jest dzieci, to każdy będzie miał okazję odwinąć jeden z nich, a następnie nazwać kolor oraz jaką emocję przedstawia. Potem możecie umieszczać kawałki w odpowiednich słoikach 🙂

Jeżeli nie macie jeszcze książki o kolorowych potworach i ich emocjach to możecie kupić ją w atrakcyjnej cenie >>>TUTAJ<<< 🙂

Dodam jeszcze, że mój kolorowy potwór, a raczej jak go nazwał mój syn – MIŚ – bardzo mu się spodobał 🙂 w połączeniu z książką sprawił mu wiele radości. Podczas czytania i oglądania starał się dopasować kolory wstążek nie tylko do słoików, ale również do ilustracji 🙂

Przygotowane szablony możecie również dać przedszkolakom. Będą mogli samodzielnie przygotować potwory z kolorowego papieru…


Będzie mi miło jak po przeczytaniu pozostawisz po sobie ślad klikając w ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?