Pamiętacie książkę o Kolorowym Potworze? Jeżeli nie to przypomnę Wam tylko, że książka porusza temat emocji, który został przedstawiony za pomocą kolorowych potworów. A dzisiaj pokażę Wam jak przygotować kolorowe potwory z filcu, które możecie wykorzystać podczas swoich zajęć o emocjach 🙂 i od razu nadmienię, że nie musicie nic szyć… wystarczy Wam tylko pistolet z klejem na gorąco, kawałki filcu, kolorowe wstążki lub włóczki, wata, plastikowe oczka oraz szablon potwora.

Taki szablon możecie samodzielnie narysować 🙂 to nic trudnego 🙂

I co dalej? To bardzo proste…

  1. Po pierwsze wybieramy kolor filcu z jakiego chcemy zrobić potwora. Przypomnę, że potwory były w następujących kolorach: kolorowy, czerwony, niebieski, zielony, żółty, czarny, różowy. Dzisiaj pokażę jak zrobić tego kolorowego, do którego wykorzystam kolorowe wstążki, filc w kolorze białym, z którego wytnę poszczególne elementy, watę, klej na gorąco.
  2. Z szablonu wycinamy poszczególne elementy, które należy odrysować na kawałku filcu: 2x ręce, 2x nogi, 2x korpus. Po wycięciu wszystkich części zabieramy się do sklejania… Na korpusie naklejamy ręce, nogi, a następnie przyklejamy do tego drugi kawałek korpusu. Pamiętajcie, że przed sklejeniem całości należy wypchać potwora watą.
  3. Teraz wystarczy przyklejać oczka i ozdobić potwora kolorowymi wstążkami… Ja wstążek nie przyklejam, tylko owijam nimi potwora, ponieważ podczas czytania będę wkładała wstążki do słoików i gotowe…

Gotowego potwora możecie wykorzystać do różnych zabaw utrwalających nazwy kolorów oraz emocji 🙂 Jeżeli owiniecie potwora tyloma kawałkami włóczki ile jest dzieci, to każdy będzie miał okazję odwinąć jeden z nich, a następnie nazwać kolor oraz jaką emocję przedstawia. Potem możecie umieszczać kawałki w odpowiednich słoikach 🙂

Jeżeli nie macie jeszcze książki o kolorowych potworach i ich emocjach to możecie kupić ją w atrakcyjnej cenie >>>TUTAJ<<< 🙂

Dodam jeszcze, że mój kolorowy potwór, a raczej jak go nazwał mój syn – MIŚ – bardzo mu się spodobał 🙂 w połączeniu z książką sprawił mu wiele radości. Podczas czytania i oglądania starał się dopasować kolory wstążek nie tylko do słoików, ale również do ilustracji 🙂

Przygotowane szablony możecie również dać przedszkolakom. Będą mogli samodzielnie przygotować potwory z kolorowego papieru…


Będzie mi miło jak po przeczytaniu pozostawisz po sobie ślad klikając w ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?