Już pod koniec wakacji zastanawiamy się nad wystrojem naszych sal… również nad nową nazwą grupy, którą wymyślamy samodzielnie lub dopiero we wrześniu wspólnie z przedszkolakami… Sam wybór nazwy nie jest taki trudny, ale co dalej? Należy oczywiście pomyśleć o etykietach, znaczkach oraz hymnie, który będzie związany z wybraną nazwą. Poniżej zamieściłam kilka zestawów do  nazw grup jakie przyszły mi na myśli…

UWAGA: Zestawy składają się z proponowanej piosenki, którą możecie wykorzystać jako hymn grupy, znaczku grupy, karty pracy i etykiet, na których możecie wpisać imiona dzieci. Takie etykiety możecie przykleić na teczkach dzieci lub na krzesełkach…. Materiały zapisane są jako pliki PDF 🙂 Nie ma możliwości wstawienia etykiet do edycji możecie jednak i w pliku PDF wpisywać imiona dzieci. Jak to zrobić? >>>TUTAJ<<< krótka instrukcja 🙂

GRUPA JAGÓDKI

Tu oczywiście od razu przychodzi na myśl piosenka “Jesteśmy jagódki…”, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<< i może stać się hymnem Waszej jagódkowej grupy 🙂 Poniżej znajdziecie również jagódkowe etykiety, karty pracy 🙂

Jagódki

Jagódki (karta pracy)

Etykiety Jagódki

GRUPA ODKRYWCY & GRUPA TROPICIELE

Poszukiwacze, Tropiciele czy też Odkrywcy… łączy ich jedno – CIEKAWOŚĆ 🙂 Te dwie nazwy grup opracowałam wykorzystując jedną grafikę, plansze, karty itd. różnią się jedynie napisami. Co do hymnu dla grupy to długo szukałam, ale znalazłam… Jedna propozycja to motyw muzyczny z bajki TROPICIELE ZAGADEK, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<<, a drugą propozycję hymnu dla grupy znajdziecie na płycie Bliżej Przedszkola “Hymny grup przedszkolnych”, która jest do kupienia >>>TUTAJ<<<.

Tropiciele

Odkrywcy

Odkrywcy (karta pracy)

Tropiciele (karta pracy)

Etykiety Tropiciele

Etykiety Odkrywcy

GRUPA NUTKI

Jako hymn polecam piosenkę “Skaczące nutki”, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 a poniżej etykiety, znaczki i karta pracy…

Nutki

Nutki (karta pracy)

Etykiety Nutki

GRUPA SÓWKI

Dla SÓWEK znalazłam takie piosenki: “Sowa” >>>TUTAJ<<<, “Sowa Internetowa” >>>TUTAJ<<<, 🙂 a poniżej materiały…

Sówki

Sówki (karta pracy)

Etykiety Sówki

GRUPA KOTKI

Na grupowy hymn możecie wybrać takie piosenki jak “Mały kotek Stać” >>>TUTAJ<<<, “Kotki dwa” >>>TUTAJ<<< 🙂 a poniżej znajdziecie materiały, które przygotowałam 🙂

Kotki

Kotki (karta pracy)

Etykiety Kotki

GRUPA MISIE

Piosenek o misiach jest naprawdę dużooo, ale wybrałam kilka, które mogą stać się hymnami dla misiowych grup. Zacznę od dobrze znanej piosenki “Jadą, jadą misie…”, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<<, ciekawą propozycją może również okazać się piosenka “Misie szare…”, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

Misie

Misie (karta pracy)

Etykiety Misie

GRUPA NIEDŹWIADKI

“Jedna łapka, druga łapka – ja jestem Niedźwiadek…” słowa tej piosenki jak i cała piosenka z pokazywaniem może stać się hymnem grupy NIEDŹWIADKÓW 🙂 a poniżej znajdziecie etykietę oraz kartę pracy.

Niedźwiadki

Niedźwiadki (karta pracy)

Etykiety Niedźwiadki

GRUPA PSZCZÓŁKI

Do grupy pszczółek propozycję piosenki przesłała mi Pani Ewa i jest to “Taniec Mai”, który znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

Pszczółki

Pszczółki (karta pracy)

Etykiety Pszczółki

GRUPA BIEDRONKI

Dla grupy Biedronek przygotowałam taki zestaw piosenek: “Biedronka i muchomor” >>>TUTAJ<<<, “Biedroneczka” >>>TUTAJ<<<, “Biedronka” >>>TUTAJ<<<, “Piosenka biedronki” >>>TUTAJ<<<, “Biedronka nie ma ogonka” >>>TUTAJ<<< 🙂 a poniżej etykiety i karta pracy 🙂

Biedronki

Biedronki (karta pracy)

Etykiety Biedronki

GRUPA KOCURKI

Jak zdecydujecie się na grupę KOCURKÓW to może wykorzystacie na hymn grupy piosenkę FASOLEK “Kocur Bury”, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂

Kocurki

Kocurki (karta pracy)

Etykiety Kocurki

GRUPA ŻABKI

“Była sobie żabka mała…” tak to właśnie ta piosenka wspaniale nadaje się na hymn grupy małych żabek, a znajdziecie ją >>>TUTAJ<<< 🙂 ale może spodoba Wam się również piosenka o “Kosmo Żabce”, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<<, lub “Żabie kroki” >>>TUTAJ<<< 🙂

Żabki

Żabki 2

Żabki 1 (karta pracy)

Żabki 2 (karta pracy)

Etykiety Żabki

MALUSZKI & ŚREDNIAKI & STARSZAKI

Jeżeli szukacie pomysłu na hymny dla tych grup to z pomocą przychodzi nam zestaw piosenek, który znajdziemy na płycie z Bliżej Przedszkola, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂 Natomiast poniżej znajdziecie zestawy materiałów 🙂

MALUSZKI

Maluszki (karta pracy)

Etykiety Maluszki

ŚREDNIAKI

Średniaki (karta pracy)

Etykiety Średniaki

STARSZAKI

STARSZAKI (karta pracy)

Etykiety Starszaki

GRUP SKRZATY

Dla grupy SKRZATÓW znalazłam takie piosenki: “Skrzaty” >>>TUTAJ<<<, “Polny Skrzat” >>>TUTAJ<<< oraz “Skrzat Bagniaczek” >>>TUTAJ<<< 🙂

Etykiety Skrzaty

Skrzaty (karta pracy)

Skrzaty

GRUPA ELFY

Piosenkami może być: “Co to za Elf” >>>TUTAJ<<<, “Piosenka Elfów” >>>TUTAJ<<<, a materiały poniżej…

Elfy

Elfy (karta pracy)

Etykiety Elfy

JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ TAKIE ZESTAWY?

! Zaglądajcie, bo wkrótce pojawią się kolejne pomysły na nazwy grup !

A >>>TUTAJ<<< znajdziecie inne wzory etykiet z nazwami grup 🙂

♥•♥•♥•♥

ETYKIETY…

W związku z tym, że w komentarzach pojawia się coraz więcej Waszych propozycji dotyczących nazw grup nie sposób przygotować pełnych zestawów do wszystkich… niestety jest to zbyt czasochłonne. Dlatego poniżej znajdziecie jedynie etykiety przedstawiające kolejne nazwy grup 🙂 Dodatkowo przygotowałam uniwersalną kartę pracy, gdzie to dzieci będą same rysowały logo grupy, a w miejscu kropeczek będą mogły przykleić nazwę swojej grupy 🙂

KARTA PRACY

KARTA PRACY

NAZWY GRUP…

NAZWY GRUP INSPIROWANE NAZWAMI ZWIERZĄT…

SPRYTNE LISKI

SŁONIKI

LWIĄTKA

MAŁPKI

WIEWIÓRKI

ZAJĄCZKI 2

LISKI

JEŻYKI

ZAJĄCZKI

NAZWY GRUP INSPIROWANE NAZWAMI OWADÓW, PAJĘCZAKÓW ITD…

Ważki

Motylki

GĄSIENICE

NAZWY GRUP INSPIROWANE KUBUSIEM PUCHATKIEM…

PUCHATKI

PROSIACZKI

TYGRYSKI

PODWODNE INSPIRACJE NA NAZWY GRUP…

DELFINKI

OŚMIORNICZKI

RYBKI

POZOSTAŁE…

ROBOCIKI

SŁONECZKA

SMERFY

PIŁECZKI

KROPELKI

RÓŻYCZKI

MALINKI

KONICZYNKI

wkrótce pojawią się kolejne…

UWAGA! Co raz częściej piszecie również nazwy grup, które są bardziej spersonalizowane… Dotyczą konkretnego miasta lub też powiązane są z nazwą przedszkola itd. jeżeli ktoś jest zainteresowany wykonaniem takich etykiet na zamówienie to zapraszam do kontaktu mailowego lub poprzez prywatną wiadomość na FB 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

17 komentarzy
 1. m 6 lat temu

  krasnoludki….?

 2. Marzena 6 lat temu

  bąbelki ???

 3. xxx 6 lat temu

  smerfy

 4. Carlla 6 lat temu

  Różyczki?

 5. koniczynka 6 lat temu

  koniczynki

 6. Ewe 6 lat temu

  Hymn dla grupy delfinkow? Ktos pomoże?

  • Magdalena autor
   Magdalena 6 lat temu

   dla DELFINKÓW mogą być takie piosenki jak: “My delfiny” lub “Zabawa delfinka” 🙂 aby odsłuchać wystarczy wpisać w wyszukiwarce na YouTube te dwa tytuły 🙂 lub wpisać piosenki o delfinach dla dzieci 🙂

 7. Stokrotkowa ciocia 6 lat temu

  u nas są jeszcze nazwy kwiatów: Bratki, Chabry, Słoneczniki, Maki, Niezapominajki

 8. wiola 6 lat temu

  Kangurki;)

 9. Ewa Kędziora 6 lat temu

  Jeżyki etykiety na szafki

 10. marta 6 lat temu

  żyrafki brak pomysłu

 11. Ilona 5 lat temu

  SZUKAM ZNACZKOW DLA GRUP : SROCZKI, WRÓBELKI, JASKÓŁKI

 12. Maja 5 lat temu

  Szukam znaczka dla grupy wróbelki

 13. Margarita 3 lata temu

  Dorota szukam czegos dla nazwy Pandy 🙂

 14. Agnieszka 3 lata temu

  Raczki , nigdzie nie ma nazwy tej grupy .

 15. Teresa 10 miesięcy temu

  Ananaski

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?