Czy znacie Królika Franka i jego historie? Jeżeli nie to najwyższa pora zapoznać dzieci z tym małym bohaterem książek autorstwa Marty Krzemińskiej, które znajdziemy w ofercie wydawnictwa WILGA (GRUPA WYDAWNICZA FOKSAL).

Królik Franek to seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie przedstawione są różne sytuacje, które mogą dotyczyć każdego dziecka. W zależności od tego, po którą pozycję sięgniemy będziemy mogli porozmawiać i omówić tematy dotyczące tolerancji, kłamstwa, przegrywania, nieśmiałości…

Czyli problemy, z którymi na co dzień borykamy się w naszych domach oraz grupach przedszkolnych. Historie przedstawione w książkach w łatwy sposób tłumaczą dzieciom powyższe tematy oraz pomagają je zrozumieć. Na końcu każdej książki znajdziemy pytania dotyczące tekstu. Dzięki czemu możemy sprawdzić na ile dzieci zrozumiały dany problem oraz konsekwencje wynikające z niewłaściwego zachowania.

Warto również zaznaczyć, że seria przygód Franka została napisana we współpracy z psycholog dziecięcą, a piękne ilustracje wykonała Pani Ewelina, dzięki czemu książeczka zachęca nawet najmniejszych czytelników do jej wysłuchania… Tak przynajmniej stało się u mnie w domu. Co prawda mój dwulatek wysłuchał przygody Franka to jeszcze nie do końca zrozumiał o co tam chodziło… dlatego po przeczytaniu oglądaliśmy ilustracje i dodatkowo omawiałam i wskazywałam co robi nasz bohater…

O tym czy historie Franka będą miały szczęśliwe zakończenie, oraz czy jego problemy zostaną rozwiązane przeczytacie oczywiście w książce…

Ja już nie mogę doczekać się kolejnych książeczek z serii Królika Franka 🙂 do których może w przyszłości powstaną kolorowanki, karty pracy, które z książką będą stanowiły integralną całość… Takie zestawy na pewno można było by wykorzystać na zajęciach z dziećmi 🙂

Dlatego zachęcam Was do zapoznania się z ofertą wydawnictwa WILGA gdzie znajdziecie jeszcze inne ciekawe pozycje, bo mi kilka książeczek już “wpadło w oko” 🙂

BĘDZIE MI MIŁO,

JAK PO PRZECZYTANIU POZOSTAWISZ PO SOBIE ŚLAD KLIKAJĄC W ♥

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?