Nazwa ‘Boxing Day’ inspiracją… •

Boxing Day… a po polsku Dzień Pudełka co to takiego? W zasadzie jest to dzień wyprzedaży, który obchodzony jest głównie w Wielkiej Brytanii 26 grudnia. Natomiast dla mnie ten dzień, a raczej jego nazwa stała się inspiracją do napisania kilka słów na temat pudełek, które można wykorzystać do wspólnych zabaw, prac plastycznych zarówno w domu jak i w przedszkolu.

Kartonowe pudełka… niby nic takiego, a nawet coś zbędnego w naszych domach, a jak tylko damy je dzieciom zamieniają się w zamek, domek, bazę, auto, a nawet rakietę… Mogłabym wymieniać tak dalej, ale ile dzieci tyle różnych możliwości, w co takie pudełko może się zamienić.

• Kartonowe pudło może zastąpić niejedną zabawkę… •

W ostanim czasie przychodziło do nas dość sporo przesyłek, głównie w dużych kartonowych pudłach, które nie sposób było wyrzucić. Jak tylko zobaczył je mój dwulatek od razu zaczynała się wspaniała zabawa… W tym czasie żadna z zabawek nie dawała mu tak wiele radości. Jedno z pudeł zamieniło się w pojazd natomiast drugie w bazę, do której nawet zapakował swojego tatę 🙂 a śmiechu przy tym było tyle… w szczególności jak nie pozwolił mu wyjść z tego pudła. Wspólnie wycięliśmy okna, drzwi, a później pozostało już tyko ozdabianie naklejkami 🙂

• Drugie życie kartonowych pudełek… •

To tylko parę pomysłów, z wykorzystaniem pudełek w domu… Swoje drugie życie pudła dostają nie tylko podczas domowych zabawach. Także w przedszkolu możemy wykorzystać duże kartony np. podczas omawiania tematu kosmosu, wspólnie z dziećmi możemy przygotowywać rakietę. Jednak częściej wykorzystujemy te mniejsze pudełeczka przy okazji zajęć plastyczno – technicznych…

Z takich pudełek niejednokrotnie powstają prawdziwe cuda 🙂 Ja często z takich pudełeczek robię z dziećmi roboty, stworki, potworki, ufoludki, które sklejamy, a następnie owijamy folią aluminiową lub kolorowym papierem. Takie mini pudełeczka doskonale się sprawdzają podczas tworzenia makiety miasta, albo domów lub prac na temat wymarzonego przedszkola. Natomiast z pudełka po pizzy może powstać fantastyczny laptop…

Nie tylko można wykorzystywać pudełka do prac plastyczno – technicznych, bo często proszę dzieci o przynoszenie pudełek do przygotowanego w sali sklepiku i stanowią one wspaniałe uzupełnienie zabaw tematycznych.

• Ćwiczymy pojęcia związane z orientacją przestrzenną: na, w, z prawej, z lewej, pod, nad… •

Takie kartonowe pudełko może być również pomocą dydaktyczną podczas zajęć matematycznych, gdzie naszym celem jest nauka lub doskonalenie pojęć związanych z orientacją przestrzenną. Wówczas możemy demonstrować wszytko wykorzystując wielkie pudło, a dzieci mogą ćwiczyć używając małych pudełek i np. zabawek z jajka niespodzianki. Do takich ćwiczeń możecie również wykorzystać plansze, które znajdziecie poniżej 🙂

PLANSZE: STOSUNKI PRZESTRZENNE

Za

Z prawej

Z lewej

W

Przed

Na

PLANSZE: UŁÓŻ W ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI

Plansza kolejność 1

Plansza kolejność 2

Plansza kolejność 3

Plansza kolejność 4

Plansza kolejność 5

PLANSZE: PRZECIWIEŃSTWA

Otwarte

Zamknięte

• Inne pomysły… •

Oczywiście pomysłów na wykorzystanie pudełek znajdziemy jeszcze na pewno więcej… Zachęcam Was do podzielenia się swoimi pomysłami na wykorzystanie pudełek we własnych domach i w przedszkolach oczywiście pisząc je w komentarzach poniżej…


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?