Nazwa ’Boxing Day’ inspiracją… •

Boxing Day… a po polsku Dzień Pudełka co to takiego? W zasadzie jest to dzień wyprzedaży, który obchodzony jest głównie w Wielkiej Brytanii 26 grudnia. Natomiast dla mnie ten dzień, a raczej jego nazwa stała się inspiracją do napisania kilka słów na temat pudełek, które można wykorzystać do wspólnych zabaw, prac plastycznych zarówno w domu jak i w przedszkolu.

Kartonowe pudełka… niby nic takiego, a nawet coś zbędnego w naszych domach, a jak tylko damy je dzieciom zamieniają się w zamek, domek, bazę, auto, a nawet rakietę… Mogłabym wymieniać tak dalej, ale ile dzieci tyle różnych możliwości, w co takie pudełko może się zamienić.

• Kartonowe pudło może zastąpić niejedną zabawkę… •

W ostanim czasie przychodziło do nas dość sporo przesyłek, głównie w dużych kartonowych pudłach, które nie sposób było wyrzucić. Jak tylko zobaczył je mój dwulatek od razu zaczynała się wspaniała zabawa… W tym czasie żadna z zabawek nie dawała mu tak wiele radości. Jedno z pudeł zamieniło się w pojazd natomiast drugie w bazę, do której nawet zapakował swojego tatę 🙂 a śmiechu przy tym było tyle… w szczególności jak nie pozwolił mu wyjść z tego pudła. Wspólnie wycięliśmy okna, drzwi, a później pozostało już tyko ozdabianie naklejkami 🙂

• Drugie życie kartonowych pudełek… •

To tylko parę pomysłów, z wykorzystaniem pudełek w domu… Swoje drugie życie pudła dostają nie tylko podczas domowych zabawach. Także w przedszkolu możemy wykorzystać duże kartony np. podczas omawiania tematu kosmosu, wspólnie z dziećmi możemy przygotowywać rakietę. Jednak częściej wykorzystujemy te mniejsze pudełeczka przy okazji zajęć plastyczno – technicznych…

Z takich pudełek niejednokrotnie powstają prawdziwe cuda 🙂 Ja często z takich pudełeczek robię z dziećmi roboty, stworki, potworki, ufoludki, które sklejamy, a następnie owijamy folią aluminiową lub kolorowym papierem. Takie mini pudełeczka doskonale się sprawdzają podczas tworzenia makiety miasta, albo domów lub prac na temat wymarzonego przedszkola. Natomiast z pudełka po pizzy może powstać fantastyczny laptop…

Nie tylko można wykorzystywać pudełka do prac plastyczno – technicznych, bo często proszę dzieci o przynoszenie pudełek do przygotowanego w sali sklepiku i stanowią one wspaniałe uzupełnienie zabaw tematycznych.

• Ćwiczymy pojęcia związane z orientacją przestrzenną: na, w, z prawej, z lewej, pod, nad… •

Takie kartonowe pudełko może być również pomocą dydaktyczną podczas zajęć matematycznych, gdzie naszym celem jest nauka lub doskonalenie pojęć związanych z orientacją przestrzenną. Wówczas możemy demonstrować wszytko wykorzystując wielkie pudło, a dzieci mogą ćwiczyć używając małych pudełek i np. zabawek z jajka niespodzianki. Do takich ćwiczeń możecie również wykorzystać plansze, które znajdziecie poniżej 🙂

PLANSZE: STOSUNKI PRZESTRZENNE

Za

Z prawej

Z lewej

W

Przed

Na

PLANSZE: UŁÓŻ W ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI

Plansza kolejność 1

Plansza kolejność 2

Plansza kolejność 3

Plansza kolejność 4

Plansza kolejność 5

PLANSZE: PRZECIWIEŃSTWA

Otwarte

Zamknięte

• Inne pomysły… •

Oczywiście pomysłów na wykorzystanie pudełek znajdziemy jeszcze na pewno więcej… Zachęcam Was do podzielenia się swoimi pomysłami na wykorzystanie pudełek we własnych domach i w przedszkolach oczywiście pisząc je w komentarzach poniżej…


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?