W ostatnim czasie coraz więcej osób pisze do mnie, abym wstawiała również materiały takie jak podziękowania, dyplomy itd. również w wersji Word, którą można by było dowolnie modyfikować. Niestety na ten moment nie jest to do końca możliwe, bo cześć materiałów powstaje w innym programie, gdzie nie ma możliwości zapisania ich w Word… jak również publikowanie podwójnie tych samych materiałów (pliki PDF oraz Word) wymaga o wiele więcej czasu na przygotowanie, a mi tego czasu przy trójce dzieci po prostu brakuje…

Dlatego większość materiałów zaczęłam udostępniać tylko w wersji PDF, którą również można modyfikować w bardzo prosty sposób. Jeżeli dodatkowo posiadacie nowsze oprogramowanie pakietu Office, możecie pliki PDF otwierać za pomocą Word 🙂 Jedyny minus takiego otwierania jest to, że treść zawarta w dokumencie może być porozrzucana, ale tak też może się stać, gdy pobieracie gotowy plik Word.

Poniżej, krótka instrukcja jak otwierać pliki PDF za pomocą programu Word:

1.Klikamy na PDF prawym klawiszem myszki, a gdy rozwinie się lista klikamy w OTWÓRZ ZA POMOCĄ…

2.Pojawi się nowa lista gdzie klikamy w ikonkę Word.

 

 

 

 

3.Następnie pojawi się okienka z informacją, czy zezwalamy na edycję pliku PDF na WORD klikamy oczywiście w OK!

4. Następnie w zależności od wielkości pliki cały proces może chwilę potrwać, a po otwarciu plik PDF może zostać otwarty w niezmienionej wersji lub elementy, czcionka mogą ulec zmianie.

 

Jednak większość z nas korzysta ze starszego programu Office, w którym już nie jest tak prosto przekonwertować plik PDF na WORD, dlatego poniżej instrukcja jak w łatwy sposób edytować pliki PDF np. podczas wypełniania dyplomów i podziękowań.

Poniżej, krótka instrukcja jak edytować pliki PDF podczas wypełniania dyplomów, podziękowań korzystając z programu Adobe Acrobat Reader DC:

1.Otwieramy plik PDF (za pomocą programu Adobe Acrobat Reader DC), po prawej stronie na liście klikamy WYPEŁNIJ I PODPISZ…

 

 

 

 

2.Pojawi się kolejne okienku, a następnie na górnym pasku klikamy w ikonkę Ab.

3. Wówczas kursor myszki zmieni wygląd, wtedy klikamy w miejscu gdzie chcemy wstawić tekst. Pojawi się miejsce do wpisania tekstu, które możemy przesuwać “łapiąc go myszką”.

4. Klikając w ikonki A, powiększamy lub zmniejszamy czcionkę.

 

 

5. Gdy mamy gotowy tekst, klikamy w ikonkę DRUKUJ i gotowe 🙂

 

 

 

 

Mam nadzieję, że moja instrukcja jest zrozumiała 🙂 i pomoże Wam podczas wypełniania dyplomów lub podziękowań 🙂


DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

 

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?