W ostatnim czasie coraz więcej osób pisze do mnie, abym wstawiała również materiały takie jak podziękowania, dyplomy itd. również w wersji Word, którą można by było dowolnie modyfikować. Niestety na ten moment nie jest to do końca możliwe, bo cześć materiałów powstaje w innym programie, gdzie nie ma możliwości zapisania ich w Word… jak również publikowanie podwójnie tych samych materiałów (pliki PDF oraz Word) wymaga o wiele więcej czasu na przygotowanie, a mi tego czasu przy trójce dzieci po prostu brakuje…

Dlatego większość materiałów zaczęłam udostępniać tylko w wersji PDF, którą również można modyfikować w bardzo prosty sposób. Jeżeli dodatkowo posiadacie nowsze oprogramowanie pakietu Office, możecie pliki PDF otwierać za pomocą Word 🙂 Jedyny minus takiego otwierania jest to, że treść zawarta w dokumencie może być porozrzucana, ale tak też może się stać, gdy pobieracie gotowy plik Word.

Poniżej, krótka instrukcja jak otwierać pliki PDF za pomocą programu Word:

1.Klikamy na PDF prawym klawiszem myszki, a gdy rozwinie się lista klikamy w OTWÓRZ ZA POMOCĄ…

2.Pojawi się nowa lista gdzie klikamy w ikonkę Word.

 

 

 

 

3.Następnie pojawi się okienka z informacją, czy zezwalamy na edycję pliku PDF na WORD klikamy oczywiście w OK!

4. Następnie w zależności od wielkości pliki cały proces może chwilę potrwać, a po otwarciu plik PDF może zostać otwarty w niezmienionej wersji lub elementy, czcionka mogą ulec zmianie.

 

Jednak większość z nas korzysta ze starszego programu Office, w którym już nie jest tak prosto przekonwertować plik PDF na WORD, dlatego poniżej instrukcja jak w łatwy sposób edytować pliki PDF np. podczas wypełniania dyplomów i podziękowań.

Poniżej, krótka instrukcja jak edytować pliki PDF podczas wypełniania dyplomów, podziękowań korzystając z programu Adobe Acrobat Reader DC:

1.Otwieramy plik PDF (za pomocą programu Adobe Acrobat Reader DC), po prawej stronie na liście klikamy WYPEŁNIJ I PODPISZ…

 

 

 

 

2.Pojawi się kolejne okienku, a następnie na górnym pasku klikamy w ikonkę Ab.

3. Wówczas kursor myszki zmieni wygląd, wtedy klikamy w miejscu gdzie chcemy wstawić tekst. Pojawi się miejsce do wpisania tekstu, które możemy przesuwać „łapiąc go myszką”.

4. Klikając w ikonki A, powiększamy lub zmniejszamy czcionkę.

 

 

5. Gdy mamy gotowy tekst, klikamy w ikonkę DRUKUJ i gotowe 🙂

 

 

 

 

Mam nadzieję, że moja instrukcja jest zrozumiała 🙂 i pomoże Wam podczas wypełniania dyplomów lub podziękowań 🙂


DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?