Maj jest miesiącem gdzie do naszych przedszkoli dzieci zapraszają swoich najbliższych… mowa oczywiście o rodzicach, a w szczególności o mamach, które w tym miesiącu obchodzą swoje wielkie święto. Często Dzień Mamy łączymy z Dniem Taty – tak przynajmniej jest w moim przedszkolu.

Co zatem przygotowujemy na ten szczególny dzień? No cóż w moim przedszkolu są to przede wszystkim występy dzieci, drobny poczęstunek oraz upominki przygotowywane dla swoich najbliższych. Jak możemy dodatkowo urozmaicić ten dzień? Odpowiedź nie jest tak zupełnie prosta, bo wszytko zależy oczywiście od tego ile mamy czasu.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Na ten dzień staram się przygotować prezentację multimedialną, którą dzieci będą oglądać wspólnie z rodzicami po występach. Są to zazwyczaj zdjęcia wstawione do programu PowerPoint gdzie dodatkowo wstawiony jest komentarz np. wycieczka do...

RODZINNE TAŃCE POŁAMAŃCE

Takich tańców można wymyślić nieskończenie wiele, ale kiedyś podczas zajęć otwartych z koleżanką przygotowałyśmy rodzinny taniec na gazecie. Było przy tym mnóstwo śmiechu 🙂 dlatego polecam i Wam zorganizować taki taniec. Oczywiście zasad tańca na gazecie nie będę tłumaczyć, bo każdy wie na czym taki taniec polega 🙂

ZAWODY Z MAMĄ I TATĄ…

Moja propozycja zawodów to dwie konkurencje przygotowane specjalnie dla mamy oraz dla taty… i są to:

 • KORALE – do zabawy będziecie potrzebować sznurków (najlepiej takich sztywnych, na które będzie się łatwiej nawlekało np. makaron) makaron w różnych kształtach (pamiętajmy, że musi mieć dziurkę 🙂 ) oraz pojemnik do którego wsypiemy makaron. Sama zabawa jest bardzo prosta i mogą w niej wziąć udział chętne mamy oraz ich dzieci. Zadaniem mamy będzie nawlekanie na sznurek przyniesionych przez dziecko makaronów. Zadaniem dzieci jest podbieganie do pojemnika z makaronem i przynoszenie mamie po jednym makaronie. Wgrywa ten zespół, który np. w minutę wykonana dłuższy sznur z koralami 🙂
 • SZALONE KRAWATY – tym razem zabawa dedykowana tatusiom oraz ich dzieciom, a do zabawy będziecie potrzebować krawatów 🙂 które należy umieścić na drugim końcu sali. Zadaniem dzieci jest w jak najszybszym czasie przyniesienie krawata tacie, którego zadaniem jest w jak najszybszym czasie poprawne zawiązanie go. Wygrywa zespół, który zrobi to jako pierwszy.

Dodatkowo możecie przygotować pamiątkowe dyplomy lub medale, które rozdacie po skończonej zabawie 🙂

JAKA TO MELODIA…

Zabawa inspirowana dobrze wszystkim znanym programem telewizyjnym. Do zabawy wystarczy przygotować płytę z piosenkami, które należy puszczać po kawałku. Dla osoby, która odgadnie tytuł lub wykonawcę możecie przyznawać punkt, naklejkę itd.

KOGO TO MAMA? KOGO TO TATA?

No cóż jest to nic innego jak przygotowane wcześniej zagadki dla mamy i taty 🙂 Jak przygotować takie zagadki? Wystarczy odpowiednio wcześniej narysować z dziećmi portrety rodziców, które tego dnia będą wisiały na sali, gdzie przygotowana będzie cała uroczystość. Zadaniem rodziców będzie odnalezienie własnych portretów 🙂

ZABAWY PRZY MUZYCE

Możecie jeszcze przygotować kilka zabaw przy muzyce gdzie dzieci i rodzice będą miały okazję się zintegrować. Do tego możecie wykorzystać chustę animacyjną, która świetnie się sprawdzi podczas takich zabaw. Jak również możecie pobawić się w piłka parzy, gdzie w rytm muzyki zadaniem dzieci i ich rodziców będzie podawanie sobie piłki…

Takich zabaw może być nieskończenie wiele dlatego jak maci jakieś sprawdzone pomysły to piszcie je w komentarzach poniżej… Może ktoś z Was ma inne pomysły na organizację tej uroczystości? Jeżeli tak jest podzielcie się nimi z innymi pisząc o tym poniżej…

A jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na upominki to na blogu >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka wzorów na laurki dla mamy i taty 🙂


DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

2 komentarze
 1. rom_cik 6 lat temu

  Jutro czeka mnie piknik grupowy, planujemy zrobić z tego święto rodziny i oprócz drobnych upominków i krótkiego występu chcemy zorganizować mnóstwo zabaw:
  -zabawy z chustą (nadmuchiwanie balonów i podrzucanie na chuście i wiele zabaw z chustą bez gadżetów)
  -zabawy z tańcem (tu króluje klanza- u nas ostatnio na topie piosenki na wyciągnięcie ręki) 🙂
  -karmienie tatusiów przez dzieci (koleżanka zrobiła świetne śliniaki), tatusiowie będą zajadać jogurty z zawiązanymi oczami
  -poza tym z pudełek po chusteczkach higienicznych zrobiłam świetną zabawkę – link do yt tutaj (https://www.youtube.com/watch?v=PJVAVGQNR5s)
  u mnie wystarczyły pudełka, wstążka, klej na ciepło i puste jajka po kinderkach albo małe piłeczki

  poza tym jakikolwiek dziecięcy taniec z rodzicami to też świetna zabawa 🙂
  chuchua po polsku ostatnio jest hitem.

  no i szukam dalej jeszcze inspiracji w razie “wu” 🙂

  • Magdalena autor
   Magdalena 6 lat temu

   super pomysły 🙂 w szczególności ten z karmieniem 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?