Bardzo często podczas szukania inspiracji przeglądam filmiki na YouTube, są to zazwyczaj tańce, których układy przygotowywane są do dobrze nam znanych przebojów. Ja jednak zastanawiam się czasami, czy wykorzystanie takiego utworu (mam na myśli słowa piosenki) są na pewno odpowiednie dla dzieci z przedszkola. Dlatego często poszukuję dziecięcych zamienników lub staram się usunąć słowa i wykorzystuje jedynie linię melodyczną. Ta druga opcja niejednokrotnie się nie sprawdziła ponieważ bez słów czasami trudno dopasować kroki… Ale jakiś czas temu znalazłam kilka dziecięcych odpowiedników niektórych hitów 🙂 O to one…

RUDA TAŃCZY JAK SZALONA… większość dzieci zna ten discopolowy przebój i nieraz wykorzystywany jest podczas wspólnych imprez, a ja przez przypadek odszukałam wersję dla dzieci 🙂

Kiedyś przygotowując układ taneczny na przedszkolny przegląd, natrafiłam na filmik z zajęcia z zumby, gdzie Pani instruktor do pewnej piosenki miała przygotowany bardzo fajny układ taneczny, ale tekst „a ty pij, pij, pij drinka z pomarańczą…” jakoś nie do końca mi odpowiadał 🙁 Dlatego też zrezygnowałam z tego układu. Natomiast w wersji dla dzieci mamy „soczek z pomarańczą” 🙂 i śmiało możemy wykorzystać ten utwór podczas tanecznych zajęć z dziećmi 🙂

CZEKOLADA… zapewne niejedna z Was zna układ taneczny do czekolady 🙂 a poniżej znajdziecie polską wersję tej piosenki 🙂 można ją wykorzystać zamiast oryginału, a tekst w sam raz sprawdzi się podczas Dnia Rodziny 🙂

Jeżeli szukacie jeszcze innych discopolowych przebojów to ten poniżej możecie wykorzystać podczas dnia mamy… na pewno znacie piosenkę „Do białego rana”, ale nie każdy zna wersję o mamie 🙂 na pewno niejedna mama będzie zaskoczona właśnie taką wersją tego przeboju 🙂

Więcej dziecięcych przebojów znajdziecie oczywiście na płycie, która jak się okazuje swego czasu była dostępna w sklepie Biedronka 🙂 jeżeli ktoś z Was ma płytę w domu podzielcie się w komentarzach swoimi opiniami oraz czy warto taką płytkę zakupić 🙂

A na zakończenie wielki MEGA MIX  z discopolowymi przebojami w wersji dla dzieci 🙂

Oczywiście tego typu muzyki są zwolennicy jak i przeciwnicy, a ja uważam, że każdy rodzaj muzyki można wykorzystać do wspólnych zabaw z dziećmi… czasami wykorzystuję muzykę klasyczną, przeboje discopolowe czy stare, dobrze nam znane piosenki dla dzieci, które sama pamiętam z dziecięcych lat… ważne, aby muzyka którą wykorzystujemy sprawiała radość dzieciom 🙂


DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂
DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl
MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?