W teatrze nie tylko występują aktorzy, ale jak się okazuje swoje wielkie role odgrywają również lalki. Możemy wśród nich wyróżnić kilka typów lalek, do których na pewno zaliczymy: marionetki, kukły, jawajki, pacynki. Dodatkowo grę aktorów mogą zastąpić rożne sylwety ludzi, zwierząt, a nawet budynków, które wykorzystywane są do teatru cieni.

Poniżej znajdziecie kilka plansz przedstawiających lalki teatralne, które możecie wykorzystać podczas omawiania z dziećmi tematu dotyczącego teatru. Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

LALKI TEATRALNE

PNG

LALKI TEATRALNE jawajka