Chciało by się rzec święta, święta i po… Nic bardziej mylnego bo w każdym miesiącu obchodzimy nieskończenie wiele rożnych, znanych i mniej znanych świąt. Przyszedł zatem czas na rozpoczęcie cyklu postów, w których będę wstawiać kolejne kartki do kalendarza świąt nietypowych. W każdym poście zatytułowanym KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH znajdziecie poszczególne karty do kalendarza 🙂 Jak już pewnie się domyślacie w tym poście zamieściłam karty na miesiące: styczeń i luty 🙂

Całość kalendarza opracowałam tak, aby mógł wisieć na Waszych gazetkach, a przy każdym nietypowym święcie jest umieszczony dodatkowo obrazek… czyli coś w sam raz dla dzieci 🙂 W pozostałe okienka możecie wpisywać ważne wydarzenia z życia waszej grupy jak np. wyjścia do teatru, biblioteki lub odwiedziny różnych gości w przedszkolu 🙂

Zatem jakie święta obchodzimy w styczniu i lutym? Patrząc na kalendarz świąt nietypowych, na podstawie którego opracowałam moje karty, tych świąt jest bardzo dużo. Ja wybrałam kilka tych najbardziej znanych…

STYCZEŃ:

01.01. – to oczywiście Nowy Rok dodam, że jest to dzień wolny od pracy 🙂

06.01. – obchodzimy Święto Trzech Króli

18.01. – Dzień Kubusia Puchatka

19.01. – Dzień Popcornu

21.01. – Dzień Babci

21.01. – to również Światowy Dzień Śniegu, a na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie śnieżkowe karty pracy, które możecie wykorzystać tego dnia 🙂 natomiast >>>TUTAJ<<< znajdziecie pomysł na przygotowanie śnieżnej dmuchawy 🙂

22.01. – Dzień Dziadka

LUTY:

02.02. – Dzień Świstaka

09.02. – Dzień Pizzy

13.02. – Dzień Radia

14.02. – Walentynki, a jeżeli szukacie inspiracji na przygotowanie walentynkowych zabaw to >>>TUTAJ<<< zamieściłam kilka propozycji 🙂

16.02. – Dzień Poczty Polskiej

17.02. – Dzień Kota na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie wiele inspiracji na przygotowanie kocich zabaw 🙂

21.02. – Dzień Języka Ojczystego 🙂 a >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka pomysłów na zabawy, które opracowałam z myślą o tym dniu 🙂

26.02. – Dzień Dinozaura, a >>>TUTAJ<<< znajdziecie kilka dino-zabaw

27.02. – Dzień Niedźwiedzia Polarnego


KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH

STYCZEŃ / LUTY

PLIK DO POBRANIA: KALENDARZ ŚWIĄT NIETYPOWYCH styczeń-luty

A już wkrótce pojawią się kolejne karty do kalendarza 🙂

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF , jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

Całość opracowałam na podstawie kalendarza świąt nietypowych, który znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account