Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada.

My nauczyciele co roku zastanawiamy się co przygotować na ten magiczny, bajkowy dzień by przedszkolaki były zaciekawione. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na zabawy i nie tylko…

BAJKOWY TEATRZYK

No cóż tego dnia możecie zaprosić dzieci na bajkowe przedstawienie, a w aktorów wcieli się nikt inny jak nauczyciele, Panie woźne itd. Taki skład aktorów na pewno zaskoczy niejednego przedszkolaka. Możecie również poprosić o pomoc rodziców, którzy z Wami wystąpią na przedszkolnej scenie 🙂

MOJA ULUBIONA BAJKA

Przed tym szczególnym dniem możecie ogłosić konkurs plastyczny na ulubioną bajkę. Dzieci będą miały okazję wspólnie z rodzicami przygotować pracę plastyczną, tym samym prezentując swoją ulubioną bajkę. Natomiast podczas obchodów Dnia Postaci z Bajek możecie wręczyć dzieciom pamiątkowe dyplomy. Wzór takiego dyplomu znajdziecie poniżej 🙂

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – DYPLOM (Moja ulubiona bajka)

BAJKOWY BAL

Kolejną propozycją jest zorganizowanie bajkowego balu dla dzieci. Warto wcześniej przekazać informację rodzicom, aby tego dnia przyprowadzili dzieci przebrane za jedną z bajkowych postaci. Podczas takiego balu możecie wspólnie z dziećmi pobawić się przy bajkowych melodiach z dobrze nam znanych bajek…

BAJKOWY QUIZ

No cóż tu chyba nie muszę za wiele tłumaczyć. Do zabawy należy przygotować szereg zagadek i zadań, które będą rozwiązywać przedszkolaki. Podczas zabawy możemy podzielić dzieci na grupy, a za każdą prawidłową odpowiedź grupa otrzymuje jeden punkt. Poniżej znajdziecie kilka zestawów zagadek i zadań, które możecie wykorzystać podczas quizu.

BAJKOWE ZAGADKI

Poniżej znajdziecie kilka zagadek, które dotyczą poszczególnych bajek. Zagadki przygotowane są w formie karteczek, które należy porozcinać, tak by dzieci mogły sobie samodzielnie wylosować zagadkę.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – ZAGADKI

Z JAKIEJ TO BAJKI?

To również są zagadki (obrazkowe i słowne) tylko tym razem przedszkolaki muszą odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot lub cytat. Tak jak poprzednio materiały przygotowałam w formie karteczek do losowania.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – Z jakiej to bajki… cytaty

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – Z jakiej to bajki… przedmioty

BAJKOWE PUZZLE

Zadaniem grup jest jak najszybsze ułożenie obrazka i podanie poprawnego tytułu bajki. Nie będę dodawała takich obrazków, wystarczy wydrukować obrazek z daną bajką, a następnie pociąć go na części.

BAJKOWE ZADANIE

Możecie również pobawić się w odnajdywanie drogi z lasu, przedszkolaki niczym Jaś i Małgosia po śladach okruszków (okruszki możecie zastąpić np. kuleczkami z bibuły) mogą dotrzeć do kolejnego zadania… jakim jest pomoc Kopciuszkowi.

Przebieranie grochu… czyli zadanie Kopciuszka, który chciał iść na bal. Do zadania przygotujcie miseczki z kilkoma rodzajami grochu (ważne, aby były małe i duże) zadaniem dzieci jest jak najszybsze przebranie grochu.

A JAKIE WY MACIE POMYSŁY NA TEN DZIEŃ???

piszcie poniżej…

Dodatkowo możecie wszystkim dzieciom rozdać pamiątkowe medale, kilka wzorów znajdziecie >>>TUTAJ<<<. oraz dyplomy. Kilka wzorów znajdziecie poniżej:

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – DYPLOM (Dzień postaci z bajek)

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – DYPLOM (Dzień postaci z bajek) 2

Do dekoracji sali możecie użyć bajkowych literek, które znajdziecie >>>TUTAJ<<<.


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

3 komentarze
 1. M 6 lat temu

  1. Nauka tańca z bajki, do melodii z bajki
  2. Gimnastyka poranna (Wyginam śmiało ciało)
  3. Zabawy na gazecie do muzyki bajkowej (składanie gazety na coraz mniejsze elementy)
  4. Zagadki muzyczne : z jakiej to bajki
  5. Rewia mody, pokaz strojów, zagadki- z jakiej bajki pochodzi ta postać
  6. Kalambury
  7. Bajkowe gorące krzesła – kto szybciej usiądzie na krześle, kiedy muzyka ucichnie
  8. Bajkowe zawody (poszukiwanie pantofelka, budowanie najwyższego domku dla świnek- kto wyższy)

 2. Daro 3 lata temu

  Walt Disney urodził się 5 grudnia a nie 5 listopada – to różnica!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?