Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta… Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada.

My nauczyciele co roku zastanawiamy się co przygotować na ten magiczny, bajkowy dzień by przedszkolaki były zaciekawione. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na zabawy i nie tylko…

BAJKOWY TEATRZYK

No cóż tego dnia możecie zaprosić dzieci na bajkowe przedstawienie, a w aktorów wcieli się nikt inny jak nauczyciele, Panie woźne itd. Taki skład aktorów na pewno zaskoczy niejednego przedszkolaka. Możecie również poprosić o pomoc rodziców, którzy z Wami wystąpią na przedszkolnej scenie 🙂

MOJA ULUBIONA BAJKA

Przed tym szczególnym dniem możecie ogłosić konkurs plastyczny na ulubioną bajkę. Dzieci będą miały okazję wspólnie z rodzicami przygotować pracę plastyczną, tym samym prezentując swoją ulubioną bajkę. Natomiast podczas obchodów Dnia Postaci z Bajek możecie wręczyć dzieciom pamiątkowe dyplomy. Wzór takiego dyplomu znajdziecie poniżej 🙂

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – DYPLOM (Moja ulubiona bajka)

BAJKOWY BAL

Kolejną propozycją jest zorganizowanie bajkowego balu dla dzieci. Warto wcześniej przekazać informację rodzicom, aby tego dnia przyprowadzili dzieci przebrane za jedną z bajkowych postaci. Podczas takiego balu możecie wspólnie z dziećmi pobawić się przy bajkowych melodiach z dobrze nam znanych bajek…

BAJKOWY QUIZ

No cóż tu chyba nie muszę za wiele tłumaczyć. Do zabawy należy przygotować szereg zagadek i zadań, które będą rozwiązywać przedszkolaki. Podczas zabawy możemy podzielić dzieci na grupy, a za każdą prawidłową odpowiedź grupa otrzymuje jeden punkt. Poniżej znajdziecie kilka zestawów zagadek i zadań, które możecie wykorzystać podczas quizu.

BAJKOWE ZAGADKI

Poniżej znajdziecie kilka zagadek, które dotyczą poszczególnych bajek. Zagadki przygotowane są w formie karteczek, które należy porozcinać, tak by dzieci mogły sobie samodzielnie wylosować zagadkę.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – ZAGADKI

Z JAKIEJ TO BAJKI?

To również są zagadki (obrazkowe i słowne) tylko tym razem przedszkolaki muszą odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot lub cytat. Tak jak poprzednio materiały przygotowałam w formie karteczek do losowania.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – Z jakiej to bajki… cytaty

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – Z jakiej to bajki… przedmioty

BAJKOWE PUZZLE

Zadaniem grup jest jak najszybsze ułożenie obrazka i podanie poprawnego tytułu bajki. Nie będę dodawała takich obrazków, wystarczy wydrukować obrazek z daną bajką, a następnie pociąć go na części.

BAJKOWE ZADANIE

Możecie również pobawić się w odnajdywanie drogi z lasu, przedszkolaki niczym Jaś i Małgosia po śladach okruszków (okruszki możecie zastąpić np. kuleczkami z bibuły) mogą dotrzeć do kolejnego zadania… jakim jest pomoc Kopciuszkowi.

Przebieranie grochu… czyli zadanie Kopciuszka, który chciał iść na bal. Do zadania przygotujcie miseczki z kilkoma rodzajami grochu (ważne, aby były małe i duże) zadaniem dzieci jest jak najszybsze przebranie grochu.

A JAKIE WY MACIE POMYSŁY NA TEN DZIEŃ???

piszcie poniżej…

Dodatkowo możecie wszystkim dzieciom rozdać pamiątkowe medale, kilka wzorów znajdziecie >>>TUTAJ<<<. oraz dyplomy. Kilka wzorów znajdziecie poniżej:

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – DYPLOM (Dzień postaci z bajek)

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – DYPLOM (Dzień postaci z bajek) 2

Do dekoracji sali możecie użyć bajkowych literek, które znajdziecie >>>TUTAJ<<<.


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

3 komentarze
 1. M 5 lat temu

  1. Nauka tańca z bajki, do melodii z bajki
  2. Gimnastyka poranna (Wyginam śmiało ciało)
  3. Zabawy na gazecie do muzyki bajkowej (składanie gazety na coraz mniejsze elementy)
  4. Zagadki muzyczne : z jakiej to bajki
  5. Rewia mody, pokaz strojów, zagadki- z jakiej bajki pochodzi ta postać
  6. Kalambury
  7. Bajkowe gorące krzesła – kto szybciej usiądzie na krześle, kiedy muzyka ucichnie
  8. Bajkowe zawody (poszukiwanie pantofelka, budowanie najwyższego domku dla świnek- kto wyższy)

 2. Daro 2 lata temu

  Walt Disney urodził się 5 grudnia a nie 5 listopada – to różnica!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?