„Domowi ulubieńcy” – tekst + pomoce

Bardzo często zamieszkują z nami w domu zwierzęta… poniżej znajdziecie tekst krótkiego opowiadania, który można wykorzystać podczas omawiania z dziećmi tematu dotyczącego domowych ulubieńców. Dodatkowo przygotowałam kilka pomocy, które również mogą Wam się przydać.

„Domowi ulubieńcy”

Magdalena Tokarczyk

– Kto może mieszkać z nami w domu?

Pani dziś przedszkolakom takie pytanie zadała. Wszystkie dzieci chwilę pomyślały i jedno po drugim zaraz Pani odpowiadały:

– Mieszka z nami mama, tata… siostra i brat.

– Mieszka z nami babcia, dziadek i wujek Stach.

Mały Antoś, który zawsze po cichutku siedział, chwilę pomyślał i tak odpowiedział:.

– Z nami w domu mieszka mój pies As, który zawsze szczeka z rana i wszystkich budzi, by nikt do pracy i przedszkola nie się nie spóźnił.

Dzieci chwilę się zastanawiały co też Antoś opowiada, ale po chwilach namysłu dzieci jedno za drugim do odpowiedzi rączki podnosiły i Pani mówiły:

– Ze mną pokój dzieli moja złota rybka, co w akwarium pływa – Kasia głośno rzekła.

– A ze mną mieszka mój kotek Puszek, co mleko pije  i śpi po całych dniach – tak powiedział wszystkim Staś.

Ania kolegom opowiadała, że w klatce chomik swój domek ma i stoi na komodzie w pokoju brata. Codziennie tam harce urządza, bo ma przygotowany plac zabaw, który tata w klatce mu zamontował. A u Emilki w domu papuga mieszka, a u Jacka świnka morska i królik miniaturka swój kąt ma, a u Agatki mieszkają kanarki dwa.

I tak się okazało, że w domu poza mamą, tatą, siostrą czy bratem również zwierzęta mieszkają i o nich domownicy dbać mają. Bo taki domowy pupil to nie zabawka, Pani wszystkim powiedziała i jak dbać o zwierzęta przedszkolakom przypomniała.

TEKST DO POBRANIA: Domowi ulubieńcy – TEKST

PLANSZE

Poniżej znajdziecie kilka plansz, które możecie wykorzystać podczas opowiadania 🙂

PLANSZA 1 – domowi ulubieńcy

PLANSZA 2 – domowi ulubieńcy

PLANSZA 3 – domowi ulubieńcy

PLANSZA 4 – domowi ulubieńcy

PLANSZA 5 – domowi ulubieńcy

PLANSZA 6 – domowi ulubieńcy

PLANSZA 7 – domowi ulubieńcy

PLANSZE

DOMOWI ULUBIEŃCY

Poniżej znajdziecie plansze przedstawiające zwierzęta, które mogą mieszkać w domu 🙂

DOMOWI ULUBIEŃCY 1

CZEGO POTRZEBUJĄ ZWIERZĘTA?

Poniżej znajdziecie kilka plansz przedstawiających m.in. rzeczy, które potrzebują zwierzęta domowe, możecie je wspólnie z dziećmi dopasowywać do plansz przedstawiających zwierzęta 🙂

CZEGO POTRZEBUJĄ ZWIERZĘTA

Jak Wam się podoba??

Przy okazji zachęcam do wsparcia strony poprzez udział w ZRZUTCE 🙂

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

Na stronie >>>TUTAJ<<< znajdziecie jeszcze inne plansze przedstawiające domowych ulubieńców.

POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂