Podczas jesiennych dni omawiamy z dziećmi temat dotyczący przygotowań ludzi i zwierząt do zimy. Ja w tym czasie często przygotowuję z przedszkolakami kompoty z owoców przyniesionych przez dzieci 🙂 oraz rozmawiamy jakie przetwory przygotowuje się w ich domach.

Poniżej znajdziecie planszę, na której przedstawione są półki, a samą planszę najlepiej wydrukować w formacie A3, albo i większą. Dodatkowo na osobnych kartkach są różne przetwory, które można przygotowywać z warzyw i owoców. Plansze należy wydrukować i rozciąć 🙂 a później już tylko wspólnie z dziećmi umieścić na półkach.

Przy tej okazji można zarówno omawiać z czego przygotowujemy smakowite dżemy, soki, kompoty itd. Jak również możemy przeliczać słoiki na półkach, porównywać gdzie jest więcej, gdzie mniej, układać odpowiednią ilość słoików na poszczególnych półkach itd.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


PLANSZE

PRZETWORY 1

PRZETWORY 2

SPIŻARNIA PLANSZA


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?