Na półkach w spiżarni, czyli przygotowujemy przetwory na zimę – PLANSZE

Podczas jesiennych dni omawiamy z dziećmi temat dotyczący przygotowań ludzi i zwierząt do zimy. Ja w tym czasie często przygotowuję z przedszkolakami kompoty z owoców przyniesionych przez dzieci 🙂 oraz rozmawiamy jakie przetwory przygotowuje się w ich domach.

Poniżej znajdziecie planszę, na której przedstawione są półki, a samą planszę najlepiej wydrukować w formacie A3, albo i większą. Dodatkowo na osobnych kartkach są różne przetwory, które można przygotowywać z warzyw i owoców. Plansze należy wydrukować i rozciąć 🙂 a później już tylko wspólnie z dziećmi umieścić na półkach.

Przy tej okazji można zarówno omawiać z czego przygotowujemy smakowite dżemy, soki, kompoty itd. Jak również możemy przeliczać słoiki na półkach, porównywać gdzie jest więcej, gdzie mniej, układać odpowiednią ilość słoików na poszczególnych półkach itd.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

PLANSZE

PRZETWORY 1