Nauka dodawania i odejmowania rozpoczyna się poprzez zabawę już od najmłodszych lat. Poniżej znajdziecie kilka plansz oraz liczmanów, które mogą okazać się pomocne w pracy z dziećmi np. podczas wprowadzania pojęć matematycznych takich jak: więcej >, mniej <, tyle samo =, dodawanie + czy odejmowanie -.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

PLANSZE MATEMATYCZNE

ZESTAW 1

Poniżej znajdziecie kilka plansz przygotowanych w wersji czarno-białej oraz kolorowej, które mogą przydać się do nauki dodawania i odejmowania. Pod każdą z cyfr jest dodana odpowiednia liczba elementów 🙂

CYFRY – TRÓJKĄTY (kolorowe)

CYFRY – SERDUSZKA (kolorowe)

CYFRY – KWADRATY(kolorowe)

CYFRY – KROPKI (kolorowe)

CYFRY – KROPKI (czarno-białe)

CYFRY – GWIAZDKI (kolorowe)

ZESTAW 2

LICZBY 0-10

Na stronie znajdziecie jeszcze inną propozycję plansz przedstawiających cyfry.

LICZBY 1

ZESTAW 3

FIGURY GEOMETRYCZNE

Poniżej znajdziecie kilka plansz zawierających figury geometryczne.

FIGURY GEOMETRYCZNE

ZESTAW 4

>,<,=

Tym razem trzy plansze na których zobrazowane są takie pojęcia matematyczne jak: mniej, więcej i tyle samo.

PLANSZA – mniej

PLANSZA – więcej