PLANSZE – ALFABET Z IMIONAMI

Często bywa tak, że jak nie mam jakiejś pomocy w mojej kolekcji, a dodatkowo nigdzie nie mogę znaleźć tego co by mi się podobało… no cóż wtedy robię sobie coś sama 🙂 Tak było w tym przypadku, wiele osób na FB pisało o ALFABECIE opracowanym na postawie imion. Ja nigdy nie spotkałam się z takim, więc z ciekawości zaczęłam szukać… Kilka dni poświęciłam na szperaniu w internecie i dalej nic. Dlatego opracowałam własne, wzorując się na zdjęciach, które na grupie umieściła Pani Beata za co bardzo jej dziękuję, bo pomogły mi one w opracowywaniu moich, własnych plansz 🙂

Poniżej znajdziecie kilka wzorów na mój ALFABET, dodatkowo plansze mogą przydać się tym, którzy w swojej pracy stosują odimienną metodę nauki czytania dr Ireny Majchrzak.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

Jeżeli szukacie innych inspiracji na plansze z literami, to na stronie znajdziecie je >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<. Natomiast uproszczony alfabet znajdziecie >>>TUTAJ<<< 🙂


 PLANSZE: ALFABET Z IMIONAMI

PDF

Nie będę rozpisywała się czym różnią się wzory miedzy sobą, przed każdym plikiem do pobrania umieściłam zdjęcie 🙂

WZÓR 1

LITERY – ALFABET Z IMIONAMI – WERSJA 1

Dodatkowo poniżej znajdziecie jeszcze kilka plansz m.i. z brakującą literą „ń”, plansze z dwuznakami (rz, cz, sz, ch, dz, dż, dź) i ze zmiękczeniami (si, zi, ci, ni). Wiem, że w przedszkolu nie wprowadzamy, ale jedna z Pań prosiła 🙂 a może ktoś przy tej okazji również skorzysta 🙂  Niestety do opracowania plansz użyłam czcionkę ElementarzDwa i łączenie między literami ma wiele do życzenia.

LITERY – ALFABET Z IMIONAMI – WERSJA 1 (2)

WZÓR 2

LITERY – ALFABET Z IMIONAMI – WERSJA 2

Tu także dodałam plik z dodatkowymi planszami 🙂

LITERY – ALFABET Z IMIONAMI – WERSJA 2 (2)

WZÓR 3

LITERY – ALFABET Z IMIONAMI – WERSJA 3

Do wzoru 3 także znajdziecie poniżej dodatkowe karty, niestety łączenia między literami nie są dobre, ale to wina czcionki ElementarzDwa 🙁 no cóż innej nie mam 🙁

LITERY – ALFABET Z IMIONAMI – WERSJA 3 (2)

Dodatkowo dodam, że plansze z literami ć, ź, ę, ą nie mają odpowiednika z imieniem 🙁 w przypadku litery y, ó, ś jest plansza z imieniem, w którym dana literka występuje na końcu, początku lub w środku imienia 🙂 Podczas opracowywania plansz użyłam również staropolskich imion 🙂

Jak Wam się podobają?


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal

Powiązane posty:

9 komentarzy

 • Reply Kasia 2 sierpnia, 2017 at 12:53 pm

  Świetna praca. Może udałoby się Tobie zrobić jeszcze dodatkową kartę – brakuje ń. Może jeszcze dwuznaki…Oczywiście, nie wprowadza się dwuznaków w przedszkolu, ale czasami mamy dzieci bardzo ciekawe świata literek i można byłoby im wówczas pokazać takie plansze. Pozdrawiam.

  • Magdalena
   Reply Magdalena 2 sierpnia, 2017 at 1:19 pm

   ojejku faktycznie „ń” gdzieś mi uciekło, ale postaram się dorobić i wstawić 🙂 może nie dzisiaj, ale jutro już będzie 🙂 co do dwuznaków tez pomyślę 🙂

 • Reply Pani Monia 2 sierpnia, 2017 at 12:57 pm

  Super 🙂 też udostępniałam karty na stronce, ale pomysł z imionami bardzo mi się podoba! 🙂

  • Magdalena
   Reply Magdalena 2 sierpnia, 2017 at 1:18 pm

   Dziękuję i cieszę się, że Ci się podoba 🙂

 • Reply Iwona Cz 2 sierpnia, 2017 at 2:49 pm

  Świetna i zapewne żmudna praca!!!! Brawo, brawo Pani Magdo!

  • Magdalena
   Reply Magdalena 3 sierpnia, 2017 at 7:17 pm

   dziękuję 🙂 cieszę się, że plansze się podobają 🙂

 • Reply Agnieszka 3 sierpnia, 2017 at 7:18 am

  Świetna praca Pani Magdo.

 • Reply Elżbieta 3 września, 2021 at 9:31 pm

  Elżbieta

 • Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...