PLANSZE – LITERY ALFABETU

O to moja kolejna propozycja plansz przedstawiających litery 🙂 tym razem coś prostszego, może lepiej sprawdzi się wśród przedszkolaków. Poniżej znajdziecie dwa wzory plansz, które nie różnią się za bardzo od siebie, jedyna różnica jest taka, że w drugim zestawie pola z samogłoskami są czerwone, a ze spółgłoskami niebieskie.

Materiały, zapisałam  jako pliki PDF, jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂

Jeżeli szukacie innych inspiracji na plansze z literami, to na stronie znajdziecie je >>>TUTAJ<<< i >>>TUTAJ<<<.


PLANSZE: LITERY

PDF

LITERY – WZÓR 1

LITERY – WZÓR 2

Poniżej znajdziecie jeszcze trzy wzory plansz. Wzór 3 i 4 różni się tylko tym od poprzednich, że zamieniłam kilka przykładów obrazków, np. zmieniłam piłkę na parasol, wiewiórkę na wózek, misia na mamę, gitarę na górę. Wydaje mi się, że teraz będzie lepiej. Natomiast zestaw 5 jest kolejną opcją plansz, tam litery w poszczególnych podpisach są znaczone w następujący sposób: samogłoski na czerwono, a spółgłoski na niebiesko.

LITERY – WZÓR 3

LITERY – WZÓR 4

LITERY – WZÓR 5

Jak Wam się podobają???


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

DODATKOWO ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO WSPARCIA ROZWOJU STRONY Przedszkolankowo.pl

MOŻECIE WPŁACIĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA ZRZUTKĘ, KTÓRĄ ZNAJDZIECIE PO PRAWEJ STRONIE NA BOCZNYM PASKU:)

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE >>>TUTAJ<<< 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal

Powiązane posty:

5 komentarzy

 • Reply Świat Toli 28 lipca, 2017 at 8:20 pm

  Super te wzory. Przydadzą się :).

  • Magdalena
   Reply Magdalena 29 lipca, 2017 at 7:14 am

   cieszę się, że się podobają 🙂

 • Reply Wiola 28 lipca, 2017 at 10:30 pm

  Witam. A czy jest możliwość aby napisy były z zaznaczeniem spolglosek i samiglosek czyli czerwony i niebieski.

 • Reply Ewa. Ewa 8 kwietnia, 2021 at 8:49 pm

  REwa. Ewa

 • Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...