#TOP 5 CZASOPISM PRZYGOTOWYWANYCH Z MYŚLĄ O NAUCZYCIELACH PRZEDSZKOLA

Na rynku możemy znaleźć niezliczoną ilość magazynów oraz czasopism tworzonych z myślą o nas – nauczycielach. Z kilku sama nawet korzystam lub korzystałam, ale wiele początkujących nauczycieli nie wie, na który się zdecydować. Dlatego poniżej znajdziecie kilka informacji na temat tych wiodących na rynku magazynów oraz tych, które dla mnie są naprawdę przydatne i wartościowe. Może to rozwieje niektórych wątpliwości co do wyboru prenumeraty.

Jak znaleźć takie czasopismo? Wydaje mi się, że najprościej poprzez „Wujka Google” 🙂 Wpisując w wyszukiwarce hasło: czasopisma dla nauczycieli przedszkola pojawiała się lista kilku dla mnie znanych i mniej znanych czasopism. Do mojej TOP LISTY na pewno zaliczę:

#1 Bliżej Przedszkola

Nie wiem czy są nauczyciele , którzy nie słyszeli by o tej gazetce. Jeżeli ktoś z Was jednak nie słyszał to zachęcam do zapoznania się z poniższymi informacjami. Nie bez powodu to czasopismo umieściłam na pierwszym miejscu. Dla mnie jest to naprawdę No.1! Znajdziecie w nim wiele ciekawych artykułów, scenariuszy i pomocy do zajęć.

Miesięcznik jest dostępny w dwóch wersjach z PLUSEM i bez 🙂 Opcja „bez plusa” jest tańsza bo kosztuje 26 zł, ale jak już zdecydujecie się na zakup to ja osobiście polecam prenumeratę z PLUSEM. Zdaję sobie sprawę, że cena 54 zł może odstraszyć, ale wierzcie lub nie materiały, które otrzymacie są tego warte.

Ja mam to szczęście, że Bliżej Przedszkolny miesięcznik mamy zaprenumerowany na placówce i wszystkie możemy korzystać zarówno z materiałów jak i z kodów darmowego pobierania, które są dołączane do każdego zamówienia 🙂 Dzięki temu po zalogowaniu się na stronie można pobrać wiele interesujących pomocy wpisując w odpowiednim miejscu jeden z KODÓW. Jak dla mnie dużym minusem jest to, że miesięcznik jest dostępny tylko i wyłączenie w sklepie internetowym. Jednak z tego „minusa” robi się poniekąd „plus”, bo gdy wejdziecie już na stronkę Bliżej Przedszkola, znajdziecie tam nie tylko sam miesięcznik, ale jeszcze inne ciekawe pomoce, które warto zakupić. Mam tu na myśli książki, płyty, plansze i firmowe gadżety 🙂  Bo kto z nas nie wolałby wypić kawy z kubka „Jestem nauczycielką przedszkola koloruję marzenia” 🙂 Kolejnym plusem jest fakt, że nie trzeba od razu decydować się na prenumeratę można również kupować pojedyncze numery.

Wspomnę jeszcze, że na Bliżej Przedszkolnym funpage, na bieżąco dodawane są informacje na temat pojawiających się NOWOŚCI jak również organizowane są różne konkursy, w których do wygarnia są atrakcyjne nagrody. Dlatego warto „POLUBIĆ” BP na ich Facebooku, znajdziecie go  >>>TUTAJ<<< 🙂

Jeżeli macie jakieś pytania odsyłam was bezpośrednio do strony, którą znajdziecie >>>TUTAJ<<< możecie również zadzwonić do Biura Obsługi Klienta tam miłe Panie udzielą Wam wyczerpujących informacji jak również odpowiedzą na wszystkie pytania.

#2 Nauczycielka Przedszkola

Kolejną chyba dobrze znaną gazetą jest oczywiście Nauczycielka Przedszkola, którą swego czasu kupowałam. Jednak na obecną chwilę zrezygnowałam z tego czasopisma.

W tym miesięczniku znajdziecie artykuły, pomysły na różne zabawy i scenariusze. Do gazetki dołączane są także plansze, których nie ma jakoś za wiele, a część z nich jak dla mnie okazała się zupełnie nieprzydatna. Warto zaznaczyć, że należy je laminować jeżeli chcemy by posłuży nam wiele lat.

Minusem jest to, że aby zebrać całą kolekcję np. plansz z cyframi, literkami itd. należy kupować kolejne numery, w których znajdziecie zaledwie kilka z nich z danej serii. Niestety przegapiłam kilka numerów i moje kolekcje plansz są niestety niekompletne.

Do gazetki często dołączane są dodatkowe mini książeczki z opowiadaniami i karty pracy, które niejednokrotnie wykorzystywałam w pracy z dziećmi 🙂

Wielkim plusem jest to, że miesięcznik można zakupić niemal w każdym kiosku, kolporterze czy empiku, a przed zakupem możemy obejrzeć zawartość i ocenić czy warto dany numer mieć w swojej kolekcji. Cena to ok 17 zł, niby nie dużo i nie mało, ale należy doliczyć koszt laminowania, bo bez tego plansze bardzo szybko się zniszczą.

#3 Hobby

&

#4 Mały Artysta

Te dwie gazetki pozwólcie, że omówię jednocześnie. W zasadzie nie różnią się niczym szczególnym między sobą. W tych dwóch magazynach znajdziecie wiele ciekawych wzorów i sposobów  wykonania przeróżnych dekoracji.

Naprawdę wiele egzemplarzy mam schowanych w szafce, ale obecnie już z nich nie korzystam. Dużo dekoracji mam już powycinanych i zalaminowanych. Jest to dobra prenumerata dla osób mających czas… ja niestety już nie mam za bardzo kiedy siedzieć po nocach i wycinać. Obecnie wolę coś zaprojektować, wydrukować, wyciąć i laminować.

Jeżeli jednak macie czas na wycinanki to gorąco polecam obie te gazetki. Można je zakupić w kiosku, kolporterze, empiku lub zamówić bezpośrednio ze strony, a ich cena to ok. 6 zł 🙂

#5 Wiadomości Przedszkolaka

O tej gazetce większość z Was na pewno nie słyszała. Jest to czasopismo wydawane przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Koszt jednej to zaledwie 3 zł 🙂 przez kilka lat prenumerowałam to czasopismo.

Jak za tą symboliczną cenę dostajemy naprawdę dużo 🙂 W miesięczniku można znaleźć wiele pomysłów i inspiracji do pracy. Głównie zamieszone są w nim scenariusze, wierszyki, teksty piosenek, artykuły i kilka ciekawostek zamieszczanych w Kąciku Logopedycznym.

Według mnie nie ważne, na którą prenumeratę się zdecydujecie na pewno na tym skorzystacie w mniejszym lub większym stopniu 🙂

Oczywiście to nie jedyne dostępne pozycje na rynku. Bardzo znanym czasopismem jest Przedszkolne ABC, Wychowanie w przedszkolu jak również  Doradca Nauczyciela Przedszkola, Twoje Przedszkole czy Głos Pedagogiczny. Innymi mniej lub bardziej znanymi gazetami są na przykład: Wychowawca, Twoje Przedszkole oraz Monitor Dyrektora Przedszkola. Jeżeli korzystacie lub korzystaliście z powyższych gazet podzielcie się swoimi opiniami na ich temat w komentarzach pod postem.


DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

Powiązane posty:

5 komentarzy

 • Reply Katarzyna 24 lipca, 2017 at 6:54 pm

  A co powiecie o „Przedszkolnym ABC”?

  • Magdalena
   Reply Magdalena 25 lipca, 2017 at 6:41 am

   no ja osobiście nigdy nie kupowałam, wiem, że jest ale jakoś nigdy nie byłam aż tak ciekawa, żeby zakupić chociażby jeden egzemplarz 🙂

 • Reply Ewelina 25 lipca, 2017 at 12:22 pm

  Czy można zaprenumerować jeszcze wymienione jako ostatnie czasopismo „Wiadomości Przedszkolaka”? Jeśli tak, to gdzie? Na stronie ODN nie odnalazłam informacji na ten temat. Proszę zatem o pomoc 🙂

  • Magdalena
   Reply Magdalena 25 lipca, 2017 at 1:58 pm

   szczerze powiem, że nie wiem czy dalej jest wydawany, już przynajmniej od dwóch lat nie prenumeruje, ale znalazłam taką stronkę może tutaj znajdzie Pani odpowiedzi http://tmp.wombb.megiteam.pl/index.php/zasoby/nasze-wydawnictwa
   a jak nie to najlepiej bezpośrednio zadzwonić do RODN WOM Bielsko-Biała 🙂

  • Reply zabawki.biz 25 maja, 2020 at 10:35 am

   Jak wiele osób korzysta z takiego czasopisma? Czy to jest rodzaj poradnika?

  Leave a Reply

  Loading Facebook Comments ...