Tym razem pomysł na wspólne poszukiwanie skarbów, przygotowane zabawy mogą być ciekawą propozycją na zorganizowanie swoim dzieciom Dnia Dziecka i nie tylko. Jeżeli korzystaliście z propozycji poszukiwania Pani Wiosny to może i zabawa w piratów wam się spodoba. Skarbem, który będą szukały przedszkolaki mogą być cukierki najlepiej te, które przypominają złote monety (wiem, że niby to nie zdrowe itd., ale jak dzieci raz na czas dostaną coś słodkiego, to nic złego się nie stanie 🙂 ), mogą być to również medale lub dyplomy, albo drobne upominki … Najwięcej czasu należy poświęcić na przygotowania, bo zabawa będzie toczyć się sama  🙂 a wszystkie wskazówki dzieci znajdą w listach 🙂

Taką skrzynię ze skarbem przygotowujemy sobie wcześniej, najlepiej z pudełka, a na niej naklejcie szablon klucza, który znajdziecie poniżej 🙂 no i oczywiście nasz skarb chowamy, pamiętając o tym by ostania, zostawiona mapa wskazywała miejsce ukrycia skarbu.

KLUCZ – CIEŃ

Zabawę najlepiej rozpocząć w sali, gdy wychodzicie po śniadaniu do łazienki to w tym czasie poroście kogoś, najlepiej Panią Woźną o to by przygotowała wszytko na dywanie, a więc mapę z listem (fajnie by było zwinąć go i schować do butelki) oraz przygotowane czapki pirackie (wzór znajdziecie poniżej). Czapki nie muszą być czarne, mogą być kolorowe i najlepiej przypięte do papierowej opaski 🙂

CZAPKA PIRATA

Dodatkowo będziecie potrzebować odtwarzacz płyt CD, jakieś nagrania z morskimi szantami, mapy które znajdziecie poniżej oraz butelki na listy 🙂 Wszystko przygotowujemy wcześniej i rozkładamy w odpowiednich miejscach 🙂 Pamiętajcie o tym by mapy wskazywały odpowiednie miejsca 🙂 Map przygotowałam więcej, a jeżeli planujecie zabawę na świeżym powietrzu to pierwsza mapa powinna zaprowadzić dzieci do szatni  🙂

Tak jak już pisałam wcześniej zabawa zaczyna się w waszej sali… dzieci po przyjściu z łazienki znajdują mapę, pirackie czapki oraz list w butelce, który należy wyciągnąć i przeczytać z dziećmi.

Pierwsza wskazówka podpowiada dzieciom, że mają pójść w ciszy do szatni, gdzie znajdą kolejną mapę no i oczywiście list w butelce. Tak jak poprzednim razem w liście jest napisane co przedszkolaki mają zrobić, aby dojść do kolejnej wskazówki jaką pokazuje nowa mapa i tak aż do odnalezienia skarbu… Zabawa jest tak przygotowana, aby wspólnie z dziećmi spędzić czas na świeżym powietrzu. Miejsca, które wskazują mapy są jedynie przykładem i mogą różnić się od tego co znajduje się na waszych placach zabaw. Jeżeli pogoda Wam nie dopisze wystarczy tak przygotować mapy by dzieci poruszały się po przedszkolu. Dlatego załączyłam dodatkowo jedną pustą mapę 🙂

Wszystkie informacje zawarte są w listach, a jak zorganizujecie całą zabawę zależy teraz od Was 🙂 moja propozycja jest jedynie inspiracją i możecie dowolnie modyfikować zabawy tak by jak najbardziej odpowiadały Wam 🙂

Wzory listów i mapy znajdziecie poniżej. Listy są wyrazowo -obrazkowe będziecie mogli przeczytać je wspólnie z dziećmi 🙂

WZORY LISTÓW

LIST Z BUTELKI 1.

LIST Z BUTELKI 2

LIST Z BUTELKI 3.

LIST Z BUTELKI 4

LIST Z BUTELKI 5

MAPY

MAPA1

MAPA2

MAPA3

MAPA4

MAPA5

MAPA6

MAPA7

MAPA8 (pusta)

Dodatkowo będziecie potrzebować jeszcze strzałek, które jak wynika z listu będą wskazywały drogę do rożnych map, ale tylko jedna jest właściwa. Pamiętajcie, żeby strzałka ze statkiem Pirata Pstryka wskazywała odpowiednią mapę 🙂

STRZAŁKA 1

STRZAŁKA 2

STRZAŁKA 3

Poniżej znajdziecie również trzy klucze, które odnajdą przedszkolaki, będziecie do tego potrzebować małe pudełeczko, lub szkatułkę do której należy włożyć klucze. Na odwrocie kluczy należy umieścić dodatkowe zadanie np.

  • podskoczcie 10 razy
  • stańcie na jednej nodze
  • zaśpiewajcie morską piosenkę 🙂 może być to piosenka “Płyną statki z bananami”, a TUTAJ znajdziecie wersję instrumentalną 🙂 dzieci zaczynają śpiewać najpierw wolno, a później tempo się zwiększa 🙂
  • zróbcie 10 przysiadów 🙂

KLUCZE

Jak już wszytko przygotujecie, zapoznacie się z listami pozostanie Wam już tylko dobrze się bawić… oczywiście wspólnie z Waszymi przedszkolakami 🙂 Możecie przygotować również PIRACKIE FOTO-BUDKI 🙂 na pewno dzieci będą zachwycone 🙂 Jak nie macie pomysłu na to, co włożyć do skrzyni ze skarbami to poniżej znajdziecie kilka wzorów medali dla dzieci 🙂

MEDAL WZÓR 1

MEDAL WZÓR 2

MEDAL WZÓR 3

Dodatkowo na stronie opublikowałam kilka wzorów pirackich literek, które mogą ozdobić wasze ogrody tego dnia. Literki znajdziecie TUTAJ 🙂 Natomiast TUTAJ znajdziecie kilka wzorów pirackich certyfikatów przygotowanych z myślą o przedszkolakach 🙂

Jak Wam się podoba pomysł na piracki dzień??? Może znacie inne pirackie zabawy??? Piszcie pod postem!!!

Materiały zapisałam jako pliki PDF, więc jeżeli nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję (aby przejść do instrukcji wystarczy kliknąć w podświetlony na niebiesko napis ‚TUTAJ’)🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥
DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?