Polski alfabet składa się z 32 liter: a, ą, b, c, ć, d, e, ę, f, g, h, i, j, k, l, ł, m, n, ń, o, ó, p, r, s, ś, t, u, w, y, z, ź, ż. Z czego 9 z nich to samogłoski, a reszta to spółgłoski 🙂 Mamy również  7 dwuznaków, które oznaczają pojedyncze dźwięki: ch, cz, dz, dź, dż, rz, sz, podobną funkcję mają w pewnych kontekstach (przed samogłoską) kombinacje liter ci, dzi, gi, ki, ni, si, zi.

W tym poście znajdziecie plansze przedstawiające samogłoski 🙂 do wyboru macie dwie wersje. W późniejszym czasie będę sukcesywnie dodawać pozostałe plansze przedstawiające spółgłoski oraz plansze przedstawiające dwuznaki 🙂

Materiały zapisałam jako plik PDF, jeżeli nie nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję 🙂 Jak się Wam podobają plansze ???


SAMOGŁOSKI

WERSJA 1

SAMOGŁOSKI – plansze 1


SAMOGŁOSKI

WERSJA 2

SAMOGŁOSKI – plansze 2


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Bądź na bieżąco!

 • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

2 komentarze
 1. Aneta 5 lat temu

  witam potrzebuje spolgloski żeby mieć cały alfabet.Taka wersja jak ta tylko cały alfabet.Pomoże pani?

  • Magdalena autor
   Magdalena 5 lat temu

   spółgłoski są w innym poście 🙂 proszę szukać na stronie 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?