Polski alfabet składa się z 32 liter: a, ą, b, c, ć, d, e, ę, f, g, h, i, j, k, l, ł, m, n, ń, o, ó, p, r, s, ś, t, u, w, y, z, ź, ż. Z czego 9 z nich to samogłoski, a reszta to spółgłoski 🙂 Mamy również  7 dwuznaków, które oznaczają pojedyncze dźwięki: ch, cz, dz, dź, dż, rz, sz, podobną funkcję mają w pewnych kontekstach (przed samogłoską) kombinacje liter ci, dzi, gi, ki, ni, si, zi.

W tym poście znajdziecie plansze przedstawiające samogłoski 🙂 do wyboru macie dwie wersje. W późniejszym czasie będę sukcesywnie dodawać pozostałe plansze przedstawiające spółgłoski oraz plansze przedstawiające dwuznaki 🙂

Materiały zapisałam jako plik PDF, jeżeli nie nie wiesz jak pobrać to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję 🙂 Jak się Wam podobają plansze ???


SAMOGŁOSKI

WERSJA 1

SAMOGŁOSKI – plansze 1


SAMOGŁOSKI

WERSJA 2

SAMOGŁOSKI – plansze 2


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

2 komentarze
 1. Aneta 3 lata temu

  witam potrzebuje spolgloski żeby mieć cały alfabet.Taka wersja jak ta tylko cały alfabet.Pomoże pani?

  • Magdalena autor
   Magdalena 3 lata temu

   spółgłoski są w innym poście 🙂 proszę szukać na stronie 🙂

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?