Bingo to bardzo prosta gra towarzyska, w której liczy się przede wszystkim refleks, spostrzegawczość i szczęście 🙂 Poniżej znajdziecie materiały potrzebne do przygotowania SYLABOWEGO BINGO dla dzieci.

Zasady są bardzo proste. Dzieci losują po jednej planszy (sami zdecydujcie, który zestaw będzie najbardziej odpowiedni w danym momencie), a następnie kładą ją przed sobą. Zadaniem nauczyciela jest losowanie z worka kartoników lub nakrętek z sylabami. Następnie prowadzący wymawia  i pokazuje wylosowaną sylabę, a dzieci w tym czasie odszukują tę samą sylabę na swojej planszy. Gdy ją znajdą mogą pole zakryć przygotowanymi przeze mnie znaczkami, przyczepić spinacz lub wykreślić kredką.

Plansze są czarno – białe, dlatego możecie na bieżąco drukować potrzebną ilość, wtedy dzieci mogą wykreślać sylaby. Jeżeli chcecie za laminować pomoce wówczas potrzebne mogą być znaczki, spinacze, lub inne małe elementy którymi dzieci będą mogły zakrywać daną sylabę.

 

Aby pobrać plik zawierający znaczki do gry w bingo należy kliknąć w link poniżej 🙂

bingo – znaczki

Jeżeli chcielibyście utrudnić dzieciom zadanie, to możecie dać im do wylosowanie dwie (trzy, cztery…) plansze zawierające sylaby z różnych zestawów 🙂 jednak wszystko zależy od tego czy dzieci dają sobie radę z podstawową wersją gry 🙂

Aby pobrać pliki z planszami należy kliknąć w poniższe linki, materiały zostały zapisane jako PDF 🙂 jeżeli nie wiesz co dalej to TUTAJ znajdziesz krótką instrukcję 🙂


PLANSZE

BINGO – b

BINGO – f

BINGO – g 

BINGO – h

BINGO – j

BINGO – k

BINGO – l 

BINGO – ł

BINGO – m

BINGO – n

BINGO – p 

BINGO – r

BINGO – s

BINGO – t

BINGO – w 

BINGO -z

BINGO -d

BINGO- c

BINGO – ż

Materiały można wykorzystać jako pomoce do Metody Krakowskiej 🙂

Na stronie znajdziecie również inne wersje tej gry:

  • OBRAZKOWE BINGO – ZABAWKI, materiały znajdziecie TUTAJ,
  • oraz OBRAZKOWE BINGO – OWOCE, które znajdziecie TUTAJ.

POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu pasku bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

2 komentarze
  1. VanillaSky 7 lat temu

    super 🙂 Pani czyta chyba w moich myślach właśnie tego potrzebowałam 🙂

  2. Przedszkolnie 5 lat temu

    A czy można prosić o te karty sylabowe do pokzaywania? Wszystko jest takie piękne. Pozdrawiam.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?