„Smutna książeczka” to wierszyk dla dzieci, który ma na celu ukazać niewłaściwy sposób korzystania z książek. Można go wykorzystać podczas omawiania zasad właściwego korzystania z książek (plansze z zasadami możecie znaleźć TUTAJ). Autorką jest moja koleżanka Olga, która moim zdaniem ma talent do tworzenia różnych rymowanek, wierszyków i bajeczek. Sama nieraz korzystałam z jej pomocy. Tym razem zgodziła się na opublikowanie jej dzieła 🙂 za co jej gorąco dziękuję 🙂 🙂 🙂 , a w dowód wdzięczności postanowiłam przygotować kilka plansz, które można prezentować podczas recytacji tego utworu 🙂

Poniżej znajdziecie tekst wiersza oraz plansze, które zapisałam jako plik PDF 🙂


„Smutna książeczka”

Pewnego dnia ze swej półeczki,
skoczyły na ziemię wszystkie książeczki.
Razem tańczyły, razem śpiewały,
I bardzo dobrze się rozumiały.
Lecz jena książeczka w kącie została,
taka samotna i taka mała.
Bo wczoraj Basia, jedna z dziewczynek,
karteczki z niej powyrywała
i długopisem strony popisała.
Cichutko w kącie książeczka płakała,
bo do czytania się nie nadawała.
Pamiętajcie zatem dzieci kochane,
że książeczki chcą i lubią być szanowane.

Autor: Olga Adamowicz


TEKST WIERSZA

Poniżej możecie pobrać plik z tekstem wiersza, wystarczy kliknąć w link (niebieski napis).

Smutna książeczka – tekst


PLANSZE

Aby pobrać plansze należy kliknąć w linki zamieszczone poniżej 🙂

smutna książeczka1

smutna książeczka2

smutna książeczka3

smutna książeczka4

smutna książeczka5

Jak Wam się podoba??? Piszcie w komentarzach pod postem 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

1 komentarz
  1. EWA 5 lat temu

    super!!!!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?