„Smutna książeczka” – tekst wiersza + plansze

„Smutna książeczka” to wierszyk dla dzieci, który ma na celu ukazać niewłaściwy sposób korzystania z książek. Można go wykorzystać podczas omawiania zasad właściwego korzystania z książek (plansze z zasadami możecie znaleźć TUTAJ). Autorką jest moja koleżanka Olga, która moim zdaniem ma talent do tworzenia różnych rymowanek, wierszyków i bajeczek. Sama nieraz korzystałam z jej pomocy. Tym razem zgodziła się na opublikowanie jej dzieła 🙂 za co jej gorąco dziękuję 🙂 🙂 🙂 , a w dowód wdzięczności postanowiłam przygotować kilka plansz, które można prezentować podczas recytacji tego utworu 🙂

Poniżej znajdziecie tekst wiersza oraz plansze, które zapisałam jako plik PDF 🙂


„Smutna książeczka”

Pewnego dnia ze swej półeczki,
skoczyły na ziemię wszystkie książeczki.
Razem tańczyły, razem śpiewały,
I bardzo dobrze się rozumiały.
Lecz jena książeczka w kącie została,
taka samotna i taka mała.
Bo wczoraj Basia, jedna z dziewczynek,
karteczki z niej powyrywała
i długopisem strony popisała.
Cichutko w kącie książeczka płakała,
bo do czytania się nie nadawała.
Pamiętajcie zatem dzieci kochane,
że książeczki chcą i lubią być szanowane.

Autor: Olga Adamowicz


TEKST WIERSZA

Poniżej możecie pobrać plik z tekstem wiersza, wystarczy kliknąć w link (niebieski napis).

Smutna książeczka – tekst


PLANSZE

Aby pobrać plansze należy kliknąć w linki zamieszczone poniżej 🙂

smutna książeczka1

smutna książeczka2

smutna książeczka3

smutna książeczka4

smutna książeczka5

Jak Wam się podoba??? Piszcie w komentarzach pod postem 🙂


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Powiązane posty:

1 Comment

  • Reply EWA 10 marca, 2018 at 3:14 pm

    super!!!!!!

  • Leave a Reply

    Loading Facebook Comments ...