Już od wielu lat obchodzony jest Światowy Dzień Książki, który ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Zdarza się jednak, że nasi najmłodsi czytelnicy nie umieją właściwie obchodzić się z książkami, zatem warto z nimi jak najszybciej ustalić pewne zasady… Można to zrobić na wiele sposobów, jednym z moich pomysłów jest obejrzenie z dziećmi prezentacji multimedialnej, którą możecie znaleźć TUTAJ. Znajdziecie na niej zasady korzystania z książek. Najlepiej jest wyświetlić ją dzieciom za pomocą rzutnika, wtedy na dużym ekranie wszystkie dzieci będą mogły swobodnie przyglądać się obrazkom 🙂 zdaję sobie sprawę, że nie na każdej placówce jest możliwość skorzystania z takiego sprzętu, dlatego przygotowałam również plansze, które możecie zawiesić na Waszych gazetkach. Mam nadzieję, że się Wam spodobają 🙂

Materiały zapisałam jako plik PDF, aby pobrać należy kliknąć w poniższy link (niebieski napis).


ZASADY KORZYSTANIA Z KSIĄŻEK – PLANSZE…


Przy tej okazji warto wspomnieć, że Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest obchodzony od 1995 roku, a jego organizatorem jest UNESCO. To doroczne święto przypada na 25 kwietnia. Wyjątek stanowi Wielka Brytania i Irlandia, w tych dwóch państwach Światowy Dzień Książki obchodzony jest w pierwszy czwartek marca, tak aby święto to wypadało w trakcie semestru szkolnego. W związku z rosnącą popularnością tego wydarzenia UNESCO postanowiło przyznawać co roku Tytuł Światowej Stolicy Książki. Jest to wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo. Pierwszym miastem, które zostało uhonorowane w ten sposób był Madryt. Nie wiem czy wiecie, ale również nasze Polskie miasto miało okazję pełnić rolę Europejskiej Stolicy Kultury, bo jak się okazuje komisja UNESCO zdecydowała że tytuł Światowej Stolicy Książki w roku 2016 nosił Wrocław.


POBIERASZ = KLIKNIJ W SERDUSZKO PONIŻEJ ♥

DOŁĄCZ DO NAS NA FB 🙂

Źródło:

  • www.wikipedia.pl

***

Materiały na stronie są bezpłatne, jednak jeżeli macie ochotę wpłacić dowolną kwotę za pobierane materiały, to zachęcam do skorzystania z DOTACJI, która znajduje się na STRONIE GŁÓWNEJ w prawym, górnym rogu paska bocznego. Wpłaty można dokonywać za pomocą SMS i PayPal 🙂

Bądź na bieżąco!

  • dołącz do grupy na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

Trafiłaś właśnie na blog nauczycielki przedszkola. Bardzo mi miło! Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem, wierzę, że to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2023 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?