Jakiś czas temu znalazłam na internecie prosty przepis na masę porcelanową, którą fajnie jest wykorzystać podczas zajęć plastycznych z dziećmi.

Aby przygotować masę będziesz potrzebować:

  • klej wikol
  • mąkę ziemniaczaną
  • łyżkę soku z cytryny
  • łyżkę oliwki dla dzieci
  • miskę
  • łyżkę

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

Wszystkie składniki należy wymieszać sobą w misce. Warto zapamiętać, że kleju i mąki dodajemy w takiej samej ilości (ile kleju tyle też mąki).W moim przypadku użyłam plastikowych kubeczków do odmierzenia takiej samej ilości tych dwóch składników.

KODAK DIGITAL STILL CAMERA  KODAK DIGITAL STILL CAMERA KODAK DIGITAL STILL CAMERA   KODAK DIGITAL STILL CAMERA  KODAK DIGITAL STILL CAMERA  KODAK DIGITAL STILL CAMERA

KODAK DIGITAL STILL CAMERA  KODAK DIGITAL STILL CAMERA

Jeżeli masa lepi się do rąk można ją podsypać dodatkowo mąką. Dla lepszego efektu można do wyrobionej masy dodać np. brokatu.

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

Warto zapamiętać, że masa porcelanowa szybko wysycha, zatem w danym momencie odrywamy od całości tyle i potrzebujemy, a resztę najlepiej zawinąć w folię. Masy porcelanowej nie trzeba wypiekać w piekarniku, sama wysycha bardzo szybko 🙂

KODAK DIGITAL STILL CAMERA

Życzę miłej zabawy.

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Loading Facebook Comments ...

Przedszkolankowo

WSPÓŁPRACA

Jeżeli masz ciekawy pomysł na współpracę skontaktuj się z nami! Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, a w ramach współpracy m.in. opublikujemy artykuł sponsorowany, zamieścimy reklamę, napiszemy recenzję oraz przetestujemy jakiś produkt z załączoną foto relacją i naszą rekomendacją.   (Kontakt)

Copyright 2022 © przedszkolankowo.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

KONTAKT

Wszelkie pytania, propozycje, uwagi, itp.

Wysyłanie

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account